Збільшити розмір шрифту

04.03.2021

Головна | Новини

З якими основними джерелами інформації працюють державні реєстратори нерухомого майна?

Експерти Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції продовжують інформувати про надважливу інформаційну складову сфери державної реєстрації. Цього разу йтиметься про реєстри та інформаційні системи, з якими працюють і відомостями із яких послуговуються в своїй роботі державні реєстратори нерухомого майна.

Основним робочим «інструментом» для них є не тільки Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, а ціла низка інших ресурсів.

Звертаємо увагу, що наразі Єдина державна електронна система у сфері будівництва знаходить на етапі впровадження, її функціонал періодично розширюється, тому пошук інформації (актуальної до моменту запуску нового ресурсу, тобто до 6 липня 2020 року) про дозвільні документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, слід здійснювати в Єдиному реєстрі дозвільних документів.

Рекомендуємо державним реєстраторам нерухомості, окрім вказаних в пам’ятці реєстрів, користуватися ще одним — за необхідності перевіряти документи, які подаються для державної реєстрації, за допомогою Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів (за цим посиланням httpss://rnb.nais.gov.ua/).