Збільшити розмір шрифту

27.05.2021

Головна | Новини

Як власнику вберегти своє право на власне нерухоме майно?

Актуальне питання сьогодення для всіх власників нерухомого майна, адже не секрет, що трапляються випадки коли власники фізичні чи юридичні особи звертаються до міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України з проханнями негайного повідомлення нотаріусів про втрату чи викрадення оригіналів документів на нерухоме майно та заборонити останнім вчиняти будь-які нотаріальні дії з даним майном. Враховуючи правовий статус нотаріусів визначений Законом України «Про нотаріат», такі особи є процесуально незалежними та посвідчують права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені цим Законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.

Як же власнику самостійно контролювати своє майно та зміни його правового статусу?

За допомогою сервісу моніторингу реєстраційних дій щодо об’єктів нерухомого майна фізичних та юридичних осіб шляхом підключення послуги  -  SМS-МАЯК.

За допомогою вказаного сервісу можливо:

- відстежувати подання заяв на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо ваших об’єктів нерухомого майна за електронним цифровим підписом.

Отримувати сповіщення про факт подання заяви на проведення реєстраційної дії, про зміну статусу об’єкта, а також про прийняття рішення щодо зміни статусу. Це допоможе вчасно звернутися до державного реєстратора та до суду й зупинити незаконні дії щодо ваших об’єктів нерухомого майна;

відстежувати зміни статусу об’єктів нерухомого майна за номером в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Отримувати сповіщення про зміну статусу нерухомості та як наслідок своєчасно звертатися до суду з позовною заявою про скасування проведених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність реєстраційних дій;

Якщо документ втрачено, реєстраційний номер можливо дізнатися з Інформаційної довідки через онлайн-сервіс Міністерства юстиції України «Кабінет електронних сервісів».

У разі втрати чи викрадення оригіналу документа на власне нерухоме майно, радимо негайно звернутися до державного реєстратора із заявою про заборону вчинення реєстраційних дій щодо такого майна строком на 15 календарних днів.

У разі виникнення спору щодо прав на таке нерухоме майно радимо звертатися до суду із відповідною позовною заявою та додатково, у якості забезпечення позову, подати клопотання про накладення заборони щодо відчуження цього майна.