Збільшити розмір шрифту

28.05.2021

Головна | Новини

Міністерство юстиції інформує: «Ефективний захист прав власників землі – це наше минуле, сьогодення і майбутнє»

Один із основних пріоритетів держави та Міністерства юстиції України є забезпечення непорушності майнових та корпоративних прав, гарантування спокою громадянам за свою власність.

На цьому наголосила заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук під час свого виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля».

«Ефективний захист прав власників нерухомого майна, а особливо законних господарів чи користувачів земельних ділянок, - це про наше минуле, сьогодення і майбутнє!», - заявила Ольга Оніщук й нагадала, що саме Міністерство опікується питаннями державної реєстрації та за останні 20 місяців роботи вдалося реалізувати багато кроків, аби наблизити реєстраційні послуги до кращих міжнародних стандартів, зробивши їх більш безпечними і зрозумілими для громадян та бізнесу.

Під час виступу Ольга Оніщук зупинилася на 3 основних досягненнях Міністерства у сфері державної реєстрації:

  • посилення безпеки двох основних реєстрів — нерухомості і бізнесу. Завдяки заходам, реалізованим Мін’юстом ще торік, обидві інформаційні системи на сьогодні є максимально захищеними від кібератак;
  • провели очищення системи нотаріату і державних реєстраторів від недобросовісних кадрів шляхом ліквідації доступу до реєстрів акредитованим суб’єктам держреєстрації, які раніше вчиняли величезну кількість порушень;
  • Офіс протидії рейдерству наразі здійснює фахову експертизу оскаржуваних реєстраційних дій як колегіально, так і одноособово. У разі встановлення наявності очевидних порушень закону в рішеннях реєстраторів у Міністерства є інструмент миттєвого реагування, який дозволяє буквально протягом доби поновити майнові чи корпоративні права.

Окрім цього, Ольга Оніщук зупинилась на двох головних напрямах, на яких сконцентрована діяльність Мін’юсту - законодавчому і технічному.

Так законопроектом № 377, що був підтриманий парламентаріями у рамках першого читання, передбачається, зокрема посилення безпеки договорів оренди землі та автоматизації існуючих процесів.

Не менш важливим елементом захисту аграрного бізнесу від рейдерства в державних реєстрах має стати запровадження «єдиного циклу», який полягає в обов’язковому нотаріальному посвідченні правочинів з корпоративними правами з одночасною державною реєстрацією змін до відомостей про юридичну особу в ЄДР.  Це буде одна із ключових ідей законопроекту щодо реформи нотаріату, який знаходиться на фінальній стадії погодження,  запевнила вона.

«Інший напрям нашої роботи — це створення технічних «щитів» від реєстраційних порушень, що буде механізмом автоматичного блокування ризикованих операції щодо бізнесу і нерухомості, зокрема земельних ділянок. Планується створити «острівці безпеки» у державних реєстрах, котрі не дозволять замовникам рейдерства руками державних реєстраторів реалізувати свої схеми атаки. Перший блок таких «щитів» планується запусти вже цього літа», - додала Ольга Оніщук.

Фотоматеріали за посиланням: httpss://minjust.gov.ua/galleries/vseukrainskiy-forum-ukraina-30-zemlya-kiiv-24-travnya-2021-roku