Збільшити розмір шрифту

15.07.2021

Головна | Новини

Порядок розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам ДВС

Відповідно до Порядку розпорядження майном конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 року за № 985 ( із змінами внесеними згідно постанови КМУ № 1014 (1014-2019-п) від 02.12.2019) реалізація майна, конфіскованого за рішенням суду і переданого органам державної виконавчої служби, здійснюється в порядку встановленому Законом України «Про виконавче провадження». 
 
Товарно-матеріальні цінності, які були в користуванні і мають ступінь зносу понад 50 відсотків, можуть передаватися безоплатно закладам охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення населення, установам виконання покарань, слідчим ізоляторам та на благодійні цілі. Для визначення ступеня зносу державний виконавець залучає експерта у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».
Продукти харчування за наявності супровідної документації, насамперед такі, що швидко псуються, за умови проведення належної експертизи та з дотриманням термінів придатності до споживання можуть безоплатно передаватися закладам охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення населення, військовим формуванням, установам виконання покарань, слідчим ізоляторам та на благодійні цілі. Продукти харчування, що не мають супровідної документації, визнані непридатними для вживання як їжа людям і є безпечними в санітарно-епідемічному відношенні, згідно з відповідними рішеннями санітарно-епідеміологічної та ветеринарної служб можуть бути безоплатно передані на корм тваринам.
 
Мисливська вогнепальна, пневматична і холодна зброя, боєприпаси до зброї, а також засоби самооборони, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії, реалізуються в установленому законодавством порядку. Спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації передаються Центральному управлінню Служби безпеки України, підпорядкованим йому регіональним органам для подальшого зберігання, знищення або використання в інтересах державної безпеки.
 
Порядок розпорядження грошима, в тому числі іноземною валютою, цінними паперами, ювелірними та іншими побутовими виробами із золота, срібла, платини і металів платинової групи, з дорогоцінним камінням і перлами, а також ломом і окремими частинами таких виробів, визначається Національним банком за погодженням з Мінфіном, НКЦПФР, Фондом державного майна.
 
З метою забезпечення розпорядження конфіскованим майном у способи, відмінні від реалізації, керівник органу державної виконавчої служби утворює комісію, яка складається з представників відповідного органу державної виконавчої служби, державної податкової інспекції у районі, місті (крім м. Києва), районної у місті, об’єднаної та спеціалізованої державної податкової інспекції головного управління ДПС, а якщо майно вилучено митницею – представників відповідної митниці. До складу комісії можуть бути включені представники благодійних організацій.
 
Головою комісії є керівник органу державної виконавчої служби. Рішення комісії приймаються простою більшістю голосів, підписуються присутніми на засіданні членами комісії та затверджуються керівником відповідного органу державної виконавчої служби. У разі коли голоси розділилися порівну, вирішальним є голос голови комісії.
 
Коли майно, в тому числі транспортні засоби, не реалізовано у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», державний виконавець вносить на розгляд комісії пропозицію щодо безоплатної передачі майна органам державної влади, закладам охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення, соціального захисту, зокрема закладам, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям, будинкам дитини при установах виконання покарань, установам виконання покарань, слідчим ізоляторам, військовим формуванням, а також на благодійні цілі. У разі прийняття комісією рішення про можливість безоплатної передачі майна орган державної виконавчої служби розміщує інформацію щодо цього майна на веб-сайті з питань реалізації арештованого державними виконавцями майна. У повідомленні зазначається інформація про оподаткування операцій з безоплатної передачі майна, у тому числі підакцизних товарів, з посиланням на норми законодавства. Протягом місяця з моменту розміщення повідомлення особи, яким надано право на безоплатне отримання майна, можуть звернутися до органу ДВС із заявою про отримання майна.
 
Конфіскована неякісна продукція, яка є непридатною для переробки, підлягає знищенню (утилізації). Знищення (утилізація) неякісної продукції, алкогольних напоїв, спирту етилового, приладів для незаконного виготовлення спирту етилового, алкогольних напоїв, виробничої, транспортної, споживчої тари (упаковки), етикеток, корків, засобів закупорки, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, паперу цигаркового і фільтрів (товарна позиція 4813 згідно з УКТЗЕД (548а-18), крім товарної підкатегорії 4813 10 00 00, фільтрів для промислового виробництва сигарет: фільтропаличок ацетатних (товарна підкатегорія 5601 22 90 00 згідно з УКТЗЕД (548а-18), марок акцизного  податку (у тому числі підроблених), обладнання для промислового виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв ( у разі його не реалізації) здійснюється шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки відповідно до вимог законодавства. Знищення проводиться на підприємствах, що відібрані міжрегіональним управліннями Мінюсту відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (922-19). Знищення невеликих за обсягом партій алкогольних напоїв, спирту етилового (не більше ніж 100 літрів) тютюнових виробів  (не більше ніж 50 пачок) може проводитись комісією.