Збільшити розмір шрифту

29.09.2021

Головна | Новини

Як стати арбітражним керуючим

Арбітражний керуючий - це особа, яка супроводжує процедури банкрутства, зокрема, виконує повноваження ліквідатора, розпорядника майна, керуючого санацією (відновлення платоспроможності боржника), керуючого реструктуризацією та реалізацією майна боржника.

Арбітражним керуючим може стати:

- громадянин України;

- який має вищу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня;

- загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах;

- пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства;

володіє державною мовою;

- склав кваліфікаційний іспит.

Не може бути арбітражним керуючим особа:

- визнана судом обмеженою у цивільній дієздатності або недієздатною;

- має не зняту або не погашену в установленому законом порядку судимість;

- не здатна виконувати обов’язки арбітражного керуючого за станом здоров’я;

- якій заборонено обіймати керівні посади.

Особа, яка має намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого повинна:

- Пройти навчальні курси та отримати сертифікат про проходження навчання у сфері відновлення платоспроможності боржників або визнання їх банкрутами. Строк дії сертифіката про проходження навчання становить два роки з дати його видачі. Структурний підрозділ Мін’юсту формує перелік закладів, що проводять курси, та забезпечує його розміщення на офіційному вебсайті Міністерства юстиції в мережі Інтернет.

- Пройти стажування протягом 6 місяців з метою удосконалення та застосування на практиці знань, набутих під час навчання. Для цього необхідно звернутись до територіального органу Мін’юсту за реєстрацією місця проживання/перебування із заявою про надання інформації про кандидатури керівників стажування.

- Подати до Кваліфікаційної комісії арбітражних керуючих оригінал відгуку про проходження стажування.

- Скласти кваліфікаційний іспит та отримати Свідоцтво.

Свідоцтво видається Мін’юстом України без обмеження строку дії не пізніше ніж на десятий робочий день з дня надходження рекомендації Кваліфікаційної комісії арбітражних керуючих про видачу свідоцтва особі, яка успішно склала кваліфікаційний іспит.