12.10.2021
Головна | Новини
Правовий захист та гарантії здійснення діяльності державних виконавців
Державний виконавець під час здійснення професійної діяльності є незалежним, керується принципом верховенства права та діє виключно відповідно до закону.
Незалежність державних виконавців від впливу чи втручання у їхню діяльність з примусового виконання рішень гарантується:
1) особливим порядком фінансування та матеріально-технічного забезпечення органів державної виконавчої служби;
2) дієвим механізмом мотивування державних виконавців;
3) прозорістю діяльності з примусового виконання рішень;
4) в інший спосіб, визначений законом.
Забороняється втручання державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, політичних партій, громадських об’єднань, інших осіб у діяльність державного виконавця з примусового виконання рішень.
Опір державному виконавцю, заподіяння тілесних ушкоджень, насильство або погроза застосування насильства стосовно нього, його близьких родичів, а також умисне знищення чи пошкодження його майна у зв’язку з примусовим виконанням рішень державним виконавцем тягнуть за собою відповідальність, установлену законом. Така сама відповідальність настає у разі вчинення цих правопорушень стосовно особи після її звільнення з посади державного виконавця та стосовно його близьких родичів у зв’язку з примусовим виконанням нею рішень у минулому.
Забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів виконавчого провадження, крім випадків, передбачених законом.
Зазначена заборона не поширюється на випадки проведення перевірок органів державної виконавчої служби та діяльності приватних виконавців, а також проведення перевірок законності виконавчого провадження в порядку, визначеному Міністерством юстиції України.