Збільшити розмір шрифту

24.01.2022

Головна | Новини

Особливості державної реєстрації народження дитини в рамках комплексної послуги «єМалятко»

«єМалятко» — комплексна послуга для батьків новонароджених
За однією заявою, поданою онлайн, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 9-ти державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини.
 
Реєстрація народження за допомогою «єМалятко» — це зручно, адже так можна замовити усі потрібні послуги для немовляти у зручний час та у зручному місці. До електронної заяви потрібно лише внести дані про маму, тата і дитину, а навпроти — послуги, які бажають отримати батьки, поставити галочку. - сучасно. Заяву «єМалятко» можна подати онлайн на порталі Дія. Більше не потрібно десятки різних заяв, робити ксерокопії документів та стояти у чергах. - швидко. Орієнтовний час заповнення заяви «єМалятко» - 20-30 хвилин, реєстрація народження відбувається протягом 1 робочого дня. Подана онлайн заява «єМалятко» допомагає не тільки заощадити час, а й не піддавати ризику своє здоров'я та здоров'я родини у час поширення Covid-19.
 
Комплексна послуга «єМалятко» регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 № 691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини» зі змінами станом на 24.02.2021.
 
Які послуги доступні?
За допомогою «єМалятко» можна замовити 9 послуг, потрібних при народженні дитини. Дві з них є базовими (обов'язковими), 7 надаються на вибір батьків. Послуга надається виключно батькам, які є громадянами України. Для іноземних громадян послуга єМалятко поки що не доступна.
 
Базові послуги: державна реєстрація народження.
За допомогою цієї послуги отримається свідоцтво про народження дитини; - визначення походження дитини. У свідоцтві про народження буде вказана інформація про матір та батька малюка. Оскільки державна реєстрація народження є базовою (обов'язковою) послугою, «єМалятко» можуть замовити лише ті батьки, які ще не отримали свідоцтво про народження дитини.
 
Послуги на вибір:
- призначення допомоги при народженні.
Розмір допомоги становить 41 280 грн.: 10 320 грн. виплачуються одноразово, решта суми — по 860 грн. щомісячно протягом трьох років;
 
- реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків. Номер платника податків дитини вноситься до свідоцтва про народження;
 
- присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР). Номер вноситься до свідоцтва про народження;
 
- визначення належності дитини до громадянства України. Послуга надається автоматично лише якщо замовлено послугу з присвоєння дитині УНЗР. - реєстрація місця проживання дитини.
 
Зареєструвати місце проживання дитини потрібно протягом трьох місяців із дня її народження. Дитина віком до 14 років може бути зареєстрована лише за місцем проживання батьків (або одного з них);
 
- призначення допомоги багатодітним сім’ям. На третю і кожну наступну дитину в сім'ї ви отримуватимете по 1700 грн. щомісячно до досягнення нею 6-ти років;
 
- внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів. Це пришвидшить час підписання декларації з педіатром або сімейним лікарем, адже вся інформація про дитину уже буде у Реєстрі.
 
- оформлення посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї (поки ще не працює, але планується надаватися найближчим часом). Державна реєстрація народження може проводитися лише за місцем народження дитини або місцем реєстрації її батьків чи одного з них.
 
Подати заяву можна офлайн у:
- пологовому будинку, де народилася дитина (до виписки);
- ЦНАПі або відділі ДРАЦС (за місцем народження дитини або місцем реєстрації батьків). Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 144 Сімейного кодексу України). Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 212¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення).
 
Отримати комплексну послугу «єМалятко» можуть лише батьки, які не порушили термін. У разі, коли термін державної реєстрації народження порушено, батькам необхідно звернутися до відділу ДРАЦС для проведення державної реєстрації народження без застосування послуги «єМалятко».
 
Якщо батьки вже мають свідоцтво про народження, для отримання інших послуг їм слід звернутися до відповідних установ. Також, відповідно до законодавства, дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя.
 
Якщо батьком дитини є інший чоловік, заявникам слід звернутися до відділу ДРАЦС, де потрібно подати спільну заяву про невизнання колишнього чоловіка батьком дитини. В такому випадку «єМалятко» також буде не доступна для замовлення.
 
Строки отримання послуги Державна реєстрація народження дитини проводиться в день звернення заявника, а в разі подання заяви в електронній формі або через центр надання адміністративних послуг – у день її надходження або не пізніше наступного робочого дня у разі отримання такої заяви поза робочим часом відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
 
Реєстрація місця проживання здійснюється в день подання особою документів або не пізніше наступного робочого дня у разі їх отримання поза робочим часом органу реєстрації.
 
Виплата допомоги при народженні відбувається протягом місяця-півтора з дати подачі заяви до 8 та 25 числа кожного місяця.
 
Заяву для отримання комплексної послуги «єМалятко» можуть подати:
  • батьки, які перебувають у шлюбі і мають спільне прізвище (двоє або один з батьків);
  • батьки, які перебувають у шлюбі, але мають різні прізвища (двоє або один з батьків за наявності нотаріальної довіреності та згоди відсутнього з них щодо присвоєння дитині прізвища);
  • батьки, які не перебувають у шлюбі (двоє або один з батьків за наявності нотаріальної довіреності та спільної заяви матері та батька щодо визнання батьківства);
  • одинокі мами ( передбачені ч. 1 с. 135 Сімейного кодексу України).
 
Замовити послугу «єМалятко» офлайн за допомогою адміністратора можна у пологовому будинку (до виписки), ЦНАПі або відділі ДРАЦС.
 
Які документи потрібні?
- оригінали паспортів батьків або цифрові паспорти у застосунку Дія;
- номер медичного висновку або оригінал медичного свідоцтва про народження (форма 103/о, видається у пологовому будинку);
- податкові номери обох батьків — оригінали не потрібні, достатньо усно назвати номер, мати скан-копії або фото; - інформація про дату, місто та орган, що уклав шлюб (якщо батьки перебувають у шлюбі) — оригінали не потрібні, достатньо усно продиктувати інформацію, мати скан-копії або фото; - УНЗР одного з батьків для присвоєння УНЗР дитині (за наявності УНЗР у одного з батьків);
- номер банківського рахунку у форматі IBAN для зарахування допомоги на дитину. Обов’язковим документом, який потрібен для заповнення заяви, є медичне свідоцтво про народження за формою 103/о (або медичний висновок про народження). Його видають виключно у випадках, коли дитина народилася у медичному закладі. Дітям, народженим поза медичним закладом або в результаті застосування репродуктивних технологій, видають медичне свідоцтво про народження за іншою встановленою формою.
 
Якщо заяву в рамках «єМалятко» подає один з батьків дитини, потрібно додатково пред'явити:
- письмову згоду другого з батьків щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини разом з одним із них – якщо матір та батько дитини зареєстровані за різними адресами;
- заяву матері та батька дитини про визнання батьківства – якщо батьки дитини не перебувають у шлюбі;
- письмову згоду другого з батьків про присвоєння дитині прізвища – якщо батьки мають різні прізвища.
 
Інформування заявника про результати надання послуг, під час надання комплексної послуги “єМалятко” здійснюється відповідним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, який надавав таку послугу, в день її надання за допомогою електронних засобів комунікації (смс-повідомлення, електронна пошта, інші засоби зв’язку).
 
Після проведення державної реєстрації народження та надання послуг, видається свідоцтво про народження, яке отримають батьки за місцем звернення, реєстрації народження або можуть замовити надсилання свідоцтва про народження рекомендованим листом. Вартість доставки сплачує заявник під час отримання листа.
 
Замовити доставку свідоцтва про народження відтепер можна Укрпоштою. Послуга доступна для всіх батьків новонароджених, які отримують послугу «єМалятко». Це зручно та допомагає уникнути зайвих соціальних контактів. За рік існування сервісу «єМалятко» вже понад 125 тисяч українців подали заявки.
 
83% батьків реєструють народження дитини саме через єМалятко. Тепер отримати свідоцтво про народження можна взагалі без відвідування жодних установ, а в поштовому відділенні або ж кур’єром додому. Оплата готівкою здійснюється при отриманні замовлення. Терміни доставки — до 2-х днів у межах області та до 3-х днів у межах України з моменту оформлення свідоцтва у відділі ДРАЦС.