Збільшити розмір шрифту

02.02.2022

Головна | Новини

Коротко про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно

Державна реєстрація права власності на нерухоме майно - не просто формальність, а необхідність, адже без державної реєстрації людина не стає повноправним власником нерухомого майна.
 
Для того, щоб уникнути плутанини, перш за все, необхідно знати, що державна реєстрація – це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру прав. Отже, державна реєстрація прав не є підставою набуття права власності, а засвідчує вже набуте особою право власності.
 
Право власності та інші речові права на нерухоме майно, їх виникнення, перехід і припинення підлягають обов’язковій державній реєстрації у Державному реєстрі прав та виникають з моменту такої реєстрації відповідно до закону.
 
У Державному реєстрі прав реєструються права на земельні ділянки, а також на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.
 
Також варто зазначити, що права на нерухоме майно, які виникли до 2013 року, визнаються дійсними, якщо їх реєстрація була проведена відповідно до законодавства, яке діяло на момент їх виникнення або на момент виникнення таких прав відповідно до законодавства, однак, у випадку відчуження об'єкта нерухомості, вся інформація про таку реєстрацію повинна бути перенесена (внесена) до Державного реєстру прав.
 
Для того, щоб зареєструвати своє право власності на майно заявнику необхідно звернутись до Центру надання адміністративних послуг, держаного реєстратора чи нотаріуса в межах області, за місцезнаходженням майна із відповідною заявою про державну реєстрацію права власності та оригіналами документів, необхідними для проведення таких дій. 
 
Також до заяви необхідно подати документ, що підтверджує сплату адміністративного збору.
 
Варто зазначити, що державна реєстрація права власності проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів, з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав. 
 
Разом з тим, законодавством у сфері державної реєстрації передбачена можливість проведення державної реєстрації права власності у скорочені строки,  однак за отримання такої послуги заявнику необхідно буде сплатити збільшений адміністративний збір, який у 2022 році становить: 
-за державну реєстрацію права власності у  строк 2 робочих дні – 2 481 грн.; 
-за державну реєстрацію права власності у  строк 1 робочий день – 4 960 грн.; 
-за державну реєстрацію права власності у  строк 2 години - 12 410 грн. коли як, за державну реєстрацію права власності у строк 5 робочих дні заявнику необхідно буде сплатити лише 250 грн.
 
Також варто зазначити, що у власників нерухомого майна, а також у фізичних та юридичних осіб наявна можливість здійснення контролю за нерухомим майном за допомогою сервісу SMS-інформування «SMS-МАЯК». Дана сервісна послуга інформує власників нерухомого майна, а також фізичних та юридичних осіб про зміну статусу нерухомості та про початок і перебіг реєстраційної процедури.
 
Інформування користувачів  послуги про зміну статусу об’єктів нерухомого майна за номером в Державному реєстрі прав здійснюється шляхом направлення SMS-повідомлення на зазначений ними номер телефону та/або на зазначену електронну адресу (e-mail), вартість сервісу складає 30 гривень на місяць, за один об’єкт нерухомого майна.
 
Інформування власників об'єктів нерухомого майна про подані заяви у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень стосовно належного таким власникам об'єкта нерухомого майна проводиться на зазначений ними номер телефону в вигляді SMS-повідомлення та/або на зазначену електронну адресу (e-mail), вартість сервісу складає 300 гривень на місяць за один об’єкт.
 
Обравши вищезазначені послуги користувачі мають можливість вчасно захистити свої речові права на нерухоме майно та звернутись до державного реєстратора, до суду з метою зупинення незаконних дії щодо об'єкта нерухомого майна.
 
Більш детальну інформацію про сервіс можна отримати за посиланням: httpss://smsmayak.com.ua/?fbclid=IwAR0a7XcT-WZ65OkvXWTjuRH4gkrS38Gr6kTfQX1bkDZJTCNhqkc4_VmpIXU