Збільшити розмір шрифту

10.08.2022

Головна | Новини

Про зміни до Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1147

Кабінетом Міністрів України постановою від 01 липня 2022 року № 753 внесено зміни до Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1147.

Відомості про оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них.

Слід зазначити, що об’єктом нормативної грошової оцінки є земельні ділянки усіх категорій та форм власності в межах території територіальної громади або її частини.

Відповідно до внесених змін дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються за заявою, що подається в електронній або паперовій формі та повинна містити:

-кадастровий номер та місце розташування земельної ділянки;

-категорію земель;

-цільове призначення земельної ділянки;

-площу земельної ділянки.

У разі відсутності відомостей про земельну ділянку у Державному земельному кадастрі подаються певні додатки, а саме засвідчена копія документації із землеустрою, на підставі якої здійснювалося формування цієї земельної ділянки, та засвідчена копія документа, що посвідчує право власності (користування) земельною ділянкою.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки  формуються у вигляді витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, який оформляється і видається автоматично в електронній формі за допомогою технічних засобів електронних комунікацій із накладенням кваліфікованого електронного підпису з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру, а за бажанням заявника може також надаватися в паперовій формі.

У разі відсутності в Державному земельному кадастрі відомостей про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, що унеможливлює автоматичну видачу витягу із використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру, такий витяг оформляється протягом трьох робочих днів з дати надходження відповідної заяви із наявної технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок за підписом працівника відповідного територіального органу Держгеокадастру, до посадових обов’язків якого належить надання зазначених витягів.

Розглянемо впроваджений з 25.07.2022р. функціонал автоматичного формування програмним забезпеченням Державного земельного кадастру витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення (за межами населених пунктів) в електронній формі.

Запровадження зазначеного функціоналу дозволяє отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення в електронному вигляді одразу після подання відповідної заяви без участі працівників територіальних органів Держгеокадастру. Для отримання вказаного витягу необхідно подати відповідну заяву через електронні сервіси Держгеокадастру.

Після авторизації в Електронних сервісах необхідно перейти в розділ «Відомості ДЗК» і вибрати пункт «Замовити». Далі вибрати тип заяви «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (с/г призначення за межами населених пунктів)» та заповнити всі обов’язкові поля форми заяви. Після успішного формування заяви необхідно перейти в підрозділ «Історія» розділу «Відомості ДЗК» в якому буде зазначена заява та статус її опрацювання. При зазначенні статусу розгляду заяви «Готово» можливо завантажити електронну версію витягу який містить QR-код, сформований програмним забезпеченням Державного земельного кадастру, та підписаний кваліфікованим електронним підписом системи Державного земельного кадастру.

За відомостями Держгеокадастру, заяви на отримання витягів, подані до запровадження вищевказаного функціоналу, будуть розглянуті працівниками територіальних органів Держгеокадастру у звичайному порядку.

Таким чином, послуга отримання документа про нормативну оцінку землі буде впроваджена повністю в автоматичному режимі та електронній формі, що є зручним нововведеннням для громадян, юридичних осіб і разом з тим - підтвердженням невпинної цифрофізації держави.