Збільшити розмір шрифту

06.10.2022

Головна | Новини

Уряд вніс зміни до деяких актів Кабінету Міністрів щодо стимулювання меліорації земель

Уряд вніс зміни до деяких актів Кабінету Міністрів щодо стимулювання меліорації земель.

Відповідна урядова постанова від 27 вересня 2022 року № 1077 набрала чинності 4 жовтня.

Зокрема, внесено необхідні зміни до Державного земельного кадастру про відповідні об'єкти гідротехнічної меліорації та здійснення державної реєстрації речових прав на меліоративні мережі та їх частини, що є черговим та необхідним кроком для створення організацій водокористувачів з подальшим залученням інвестицій у відновлення та модернізацію зрошувальних і осушувальних систем.

Також, Міністерство аграрної політики та продовольства в свою чергу продовжує працювати над удосконаленням автоматизованої електронної системи «Державний аграрний реєстр», поліпшенням її функціональності та зручності для користувачів.

З огляду на це, відповідно до найкращих європейських практик і досвіду, до функціоналу Державного аграрного реєстру додано найсвіжіші відомості супутникових карт про посіви озимих та ярових врожаю 2022 року та можливість внесення дати дії договору на користування земельними ділянками.

Ці оновлення є важливими для ефективності роботи в ДАР не лише для агровиробників, а й для надавачів підтримки.

Перше оновлення відбулося у розділі «Ділянки на карті»: тут було додано шари із супутниковими картами посівів озимих та ярих культур врожаю 2022 року. У такий спосіб організації, що впроваджують програми підтримки для українських агровиробників, зможуть пересвідчитися у тому, що земля, яка бере участь у програмах підтримки, справді оброблюється.

«У майбутньому це нововведення полегшить процес надання допомоги нашим сільгоспвиробникам. Адже фінансові установи зможуть безпосередньо в ДАР бачити верифіковану інформацію про вирощувані культури та їхні площі за умови надання агровиробником доступу до свого електронного кабінету».

Крім цього, синхронізація даних супутникових карт з реальними відомостями від агровиробників стане неоціненним джерелом статистичної інформації для розвитку та удосконалення державних політик в аграрному секторі, а також дасть змогу підвищити якість супутникового моніторингу та прогнозування урожайності.