25.10.2022
Головна | Новини
Спадкування у військовий час
Як прийняти спадщину у військовий час? Не залежно від того, чи Ви в Україні, чи за кордоном, якщо Ви бажаєте прийняти спадщину після померлого, Вам необхідно подати заяву про прийняття спадщини в нотаріальну контору. Для подачі заяви вам необхідно з’явитися особисто до нотаріальної контори з документами, що посвідчують Вашу особу - паспорт, закордонний паспорт, паспорт моряка, довідка про присвоєння податкового номера, довідка про реєстрацію місця проживання. До заяви додаються копії документів, що підтверджують Вашу особу (паспорт, код, прописка), копії документів, що підтверджують Ваш родинний зв’язок з померлим (свідоцтва про народження, про шлюб), або копію заповіту, складеного померлим ( у разі наявності).
Де зробити заяву? Якщо у Вас немає можливості особисто подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини, то ви можете надіслати заяву, оформлену належним чином, справжність підпису на такій заяві має бути нотаріально засвідчено.
В яку контору надіслати заяву? Спадкова справа заводиться за місцем останнього проживання спадкодавця (згідно ст. 1221 ЦК України). Якщо спадкодавець на день смерті не був ніде зареєстрований – за місцем знаходження основної частини спадкового майна. Якщо це місто, район зараз під окупацією – подавайте заяву у тому місті, де Ви фізично знаходитесь в Україні, і де у Вас буде можливість з’явитися до нотаріуса особисто.
Скільки часу на подачу заяви? Строк на прийняття або відмову від спадщини дається 6 місяців згідно ст. 1270 ЦК України (для першої черги спадкоємців за законом та за заповітом) та додаткові 4 місяці, згідно Постанови КМ України від 24.06.2022 за №719 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату та державної реєстрації в умовах воєнного стану» – щоб всі, хто знаходиться за кордоном, в євакуації, депортації, мали можливість дізнатися про смерть та встигнути будь яким чином подати заяву (див. вище). Датою подачі заяви вважається дата відправлення, вказана на поштовому конверті Вашої заяви, або дата Вашого фактичного відвідування нотконтори яка заводить спадкову справу, та підписання такої заяви.
І ще – головне, щоб було кому спадкувати, і що спадкувати. Тобто, бережіть себе, не нехтуйте сигналами повітряної тривоги і працюємо разом на Перемогу!