Збільшити розмір шрифту

04.05.2020

Головна | Новини

Порядок стягнення виконавчого збору

Виконавчий збір — це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби, стягується з боржника до Державного бюджету України у розмірі 10 відсотків суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом.

Постанову про стягнення виконавчого збору державний виконавець виносить одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження (крім виконавчих документів про стягнення аліментів) та не пізніше наступного робочого дня після її винесення надсилає сторонам виконавчого провадження.

Якщо рішення про стягнення коштів було виконано боржником частково до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, виконавчий збір стягується із суми, яку не було сплачено боржником до відкриття виконавчого провадження.

За примусове виконання рішення немайнового характеру виконавчий збір стягується в розмірі:

- двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - фізичної особи (що станом на 01.01.2020 становить 9 446 грн.)

- чотирьох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи (18 896 грн.).

Виконавчий збір перераховується до Державного бюджету України протягом трьох робочих днів з дня надходження на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби.

У разі пред’явлення до виконання виконавчого документа, за яким надана розстрочка виконання, виконавче провадження відкривається в частинні, за якою сплинув строк сплати. Виконавчий збір та основна винагорода приватного виконавця також стягуються із сум, за якими сплинув строк сплати на момент відкриття виконавчого провадження.

За зведеним виконавчим провадженням арешт накладається на загальну суму:

- заборгованості з урахуванням стягнення виконавчого збору;

- витрат виконавчого провадження;

- штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження;

- основної винагороди приватного виконавця.

Виконавчий збір за зведеним виконавчим провадженням стягується окремо за кожним виконавчим провадженням, об’єднаним у зведене.

При наступних пред'явленнях до виконання державному виконавцеві виконавчого документа, збір стягується в частині, що не була стягнута під час попереднього виконання. Про розмір стягнутого з боржника збору державний виконавець зазначає у виконавчому документі.

За виконавчим документом про стягнення аліментів у разі, якщо розмір заборгованості боржника перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред’явлення такого документа до примусового виконання, державний виконавець зобов’язаний нарахувати виконавчий збір із суми заборгованості зі сплати аліментів.

Виконавчий збір нараховується із суми заборгованості, визначеної у розрахунку заборгованості зі сплати аліментів.

Надалі у разі прострочення боржником щомісячного аліментного платежу нарахування виконавчого збору здійснюється державним виконавцем щомісяця.

Не пізніше наступного робочого дня з дня погашення у повному обсязі заборгованості зі сплати аліментів, повернення виконавчого документа стягувачу або закінчення виконавчого провадження з підстав, визначених законодавством, державний виконавець на підставі розрахунку нарахування виконавчого збору виносить постанову про стягнення виконавчого збору.

Виконання такої постанови здійснюється за рахунок стягнутих з боржника коштів, за умови відсутності заборгованості зі сплати аліментів.

Постанова про стягнення виконавчого збору виноситься державним реєстратором у разі:

- повернення виконавчого документа стягувачу або закінчення виконавчого провадження;

- якщо виконавчий збір не стягнуто.

Винятки:

- закінчення виконавчого провадження у зв’язку із скасуванням рішення суду або іншого органу (посадової особи), на підставі якого виданий виконавчий документ;

- визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню (стягнутий виконавчий збір підлягає поверненню).