07.12.2022
Головна | Новини
Рівний доступ чоловіків та жінок: насильство за ознакою статі
Після того як українські військові почали звільняти перші населені пункти навесні цього року, наше суспільство буквально здригнулося від побаченого. Окрім свідчень і доказів про масові тортури, вбивства, наругу і залякування, які чинили окупанти, українська й світова спільноти дізналися про те, що російські військові вдавалися і продовжують вдаватися на окупованих територіях до численних актів сексуального насильства.
Статистика підказує, що вразливі групи жінок (жінки похилого віку, жінки з інвалідністю, ті жінки, що проживають у сільській місцевості або належать до національних меншин) часто зіштовхуються з множинними формами дискримінації, а після повномасштабного вторгнення росії в Україну з 24 лютого 2022 р. - з цим стикаються також жінки, які перебувають на тимчасово окупованих територіях та/або під юрисдикцією інших держав (проживають у зоні бойових дій, перебувають у полоні, примусово вивезені до російської федерації, проживають на тимчасово окупованих територіях, перебувають за кордоном).
Для реалізації Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року важливо підвищувати рівень правової обізнаності населення щодо різних форм і проявів дискримінації, домашнього насильства та насильства за ознакою статі, наявних механізмів захисту від дискримінації та насильства.В Україні станом на 6 травня 2022 р. створено 805 спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, з яких виконують свої функції 649. Важливим принципом, на яких грунтується державна політика, є надання безоплатної правової допомоги громадянам, які її потребують.
Важливим елементом реалізації Державної стратегії є надання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характера, а також здійснення представництва інтересів особи в судах або інших державних органах, в органах місцевого самоврядування та перед іншими особами, забезпечення захисту особи, надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги за місцем фактичного проживання, незалежно від реєстрації місця проживання особи чи місця ії перебування надають громадянам підтримку та допомогу.
Єдиний телефонний номер (контактний центр системи надання безоплатної правової допомоги) 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.