24.01.2023
Головна | Новини
Посвідчення довіреності поза приміщенням державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву або робочого місця приватного нотаріуса - можливість безбар’єрного доступу громадян до нотаріальних послуг
Сьогодні, як і завжди, незважаючи на жахливу війну, розв’язану російською федерацією, ми продовжуємо неупинно рухатися вперед, втілювати у життя заплановані проєкти та розвиватися, впевнено прямуючи по обраному напрямку, кожну хвилину пам’ятаючи, що найголовніша цінність та надбання нашої країни - її люди.
У 2021 році в Україні було започатковано проєкт «Без бар’єрів», в межах якого була прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, якою передбачено усунення бар’єрів у шести основних напрямках: фізичному, суспільному і громадському, економічному, освітньому, цифровому та інформаційному.
Сьогодні, ми б хотіли більш детально розповісти про один з найзапитуваніших видів нотаріальних дій, такий як посвідчення довіреності, але в розрізі безбар’єрного доступу громадян до цієї нотаріальної послуги.
Довіреність – універсальний юридичний інструмент, який дає можливість одній особі, представнику, вчиняти юридично значимі дії від імені та в інтересах іншої особи – довірителя.
Важливо зазначити, що нотаріальні дії вчиняються виключно в приміщенні державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, у приміщенні, яке є робочим місцем приватного нотаріуса, у приміщенні органу місцевого самоврядування, дипломатичного представництва або консульської установи. Однак, в окремих випадках, якщо особа не може з’явитися в зазначене приміщення, а також якщо того вимагають особливості вчинюваної нотаріальної дії, нотаріальні дії можуть бути вчинені за межами такого приміщення.
Головну роль відіграють саме інтереси громадян, які не можуть з причин хвороби, інвалідності або з інших поважних причин прибути до державної нотаріальної контори або до приватного нотаріуса. Законом не встановлений вичерпний перелік таких причин. Найчастіше, дана норма застосовується досить широко при вчиненні таких нотаріальних дій, як посвідчення заповітів, довіреностей або засвідчення справжності підписів.
Для вчинення необхідної нотаріальної дії та отримання вичерпної консультації, достатньо зв’язатися з державним або приватним нотаріусом.