Збільшити розмір шрифту

20.02.2023

Головна | Новини

Чи має значення стать сторони виконавчого провадження?

Ґендерна рівність означає рівний доступ, можливості, обов’язки  та участь чоловіків та жінок в усіх сферах суспільного та приватного життя, тому проблема ґендерної рівності стосується не лише жінок, а рівною мірою – жінок і чоловіків та відносин між ними.
 

Разом з тим, рівність означає, що можливості, життєві шанси, а також права, обов’язки жінки та чоловіки є однаковими.

 

Тому сьогодні поговоримо про ґендерну рівність при здійсненні виконавчого провадження.

 

Так, у відповідності до вимог Закону України «Про виконавче провадження» сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.

 

Стягувачем є, зокрема, фізична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником може бути  визначена виконавчим документом фізична особа, на яку покладається обов’язок щодо виконання рішення.

 

Сторони виконавчого провадження мають права та наділені  обов’язками, якими вони повинні сумлінно користуватися з метою забезпечення своєчасного та в повному обсязі вчинення виконавчих дій при примусовому виконанні рішень будь-якої категорії.

 

Відомості про боржника включаються  до Єдиного реєстру боржників, що ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна, є відкритими для усіх та розміщуються на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України за посиланням: httpsss://bit.ly/2ImBB39, та є відкритими для усіх.

 

При здійсненні виконавчого провадження державний виконавець зобов’язаний вживати передбачених Законом України «Про виконавче провадження» заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії, а також здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і Законом України «Про виконавче провадження».

 

Вимоги державного виконавця щодо виконання рішень є обов’язковими на всій території України, а невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом, як стягувача, так і боржника.

 

Зазначимо, що стягувачем або боржником може бути як жінка, так і чоловік, у разі зазначення їх сторонами виконавчого провадження у реквізитах виконавчого документа, тобто є рівна можливість участі обох статей при здійсненні виконавчого провадження.

 

Крім того, органи державної виконавчої служби аналізують та узагальнюють результати роботи з примусового виконання рішень, при цьому, обліково-статистична звітність у розрізі статі сторін виконавчого провадження не ведеться, що не вимагає вжиття специфічних заходів, спрямованих на усунення ґендерних диспропорцій чи ґендерної нерівності, при здійсненні виконавчого провадження, а отже не можуть надаватися ґендерні переваги щодо статі стягувача та боржника.