Збільшити розмір шрифту

27.03.2023

Головна | Новини

Безбарְ’єрність: рівні можливості у фізичному і правовому розумінні

Найчастіше безбар’єрність асоціюється з подоланням фізичних перешкод. Але що ж насправді означає поняття «безбар’єрність»?

Це питання розглядалося під час семінарського заняття, проведеного 27.03.2023 у форматі ZOOM-конференції з працівниками органів ДВС Дніпропетровщини головним спеціалістом відділу організації та контролю за виконанням рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції  (м. Одеса) Чаус Анастасією, яка зазначила, що вказане поняття охоплює широкий  спектр завдань, направлених на  забезпечення безперешкодного доступу всіх соціальних груп населення до освіти, пересування, послуг, створення рівних можливостей, як у фізичному, так і правовому розумінні.

Саме з метою створення безперешкодного середовища для всіх груп населення та забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права розроблена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Вказана стратегія спрямована на подолання бар’єрів, що виникають на шляху громадян до отримання інформації у мережі Інтернет, у тому числі щодо виконавчого провадження. 

Так, дистанційно можна  отримати інформацію про виконавче провадження у зручний час та спосіб за допомогою:

- Єдиного реєстру боржників (https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors);

- Автоматизованої системи виконавчого провадження (https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors);

- сайту «Он-лайн будинок юстиції» (https://online.minjust.gov.ua/).

Крім того, сторони виконавчого провадження можуть отримати інформацію у доступний спосіб, направивши відповідне звернення   на електронну пошту органу державної виконавчої служби та отримати відповідь у такий же спосіб.

Слід зауважити, що вказане звернення  має бути оформлене відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» та буде розглянуте в порядку визначеному цим Законом.

Також, під час семінару було акцентовано увагу слухачі в на таких поняттях як «фізична», «інформаційна» й «цифрова» безбар’єрність та наголошено на створенні безбар’єрного середовища – простору необмежених можливостей, в якому немає місця дискримінації та враховуються інтереси кожного.

Отже, усі громадяни нашої країни можуть доєднатись до нових стандартів доступності та інклюзії завдяки флагманському проєкту першої леді України Олени Зеленської зі створення безбар’єрного простору в Україні, про що детальніше можна дізнатись  у «Довіднику безбар’єрності» за посиланням https://bf.in.ua./