02.06.2023
Головна | Новини
Погашення запису про право власності
Сучасна історія права власності нерозривно пов’язана із цифровими системами. В сучасній історії України у сфері реєстрації права власності існує, зокрема, дві електронні системи – це Реєстр прав власності на нерухоме майно та його наступник Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.
З 2013 року Реєстр прав власності на нерухоме майно припинив своє функціонування як самостійний Реєстр та був включений як архівна складова Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Таким чином, на сьогодні, формально, існує дві електронні системи, в яких зберігаються відомості про права власності та інформація зі старого реєстру переноситься до нового за принципом «наповнення за зверненнями».
Щоб ніхто не заплутався, при перенесенні відомостей зі старого реєстру до нового, в старому проставляється відмітка про «погашення» права власності.
Окремо зазначаємо, що до 22 червня 2018 року законодавством навіть не передбачалось погашення записів.
Однак, трапляються випадки, коли чи за помилкою, чи за старими нормами законодавства, в Реєстрі прав власності на нерухоме майно не проставлена відмітка про погашення прав власності. Хоч це й не створює юридичних наслідків, оскільки за хронологією є зрозумілим, що дане право вже припинено, проте законодавець на сьогодні передбачив можливість погашення таких записів за зверненням особи до будь-якого державного реєстратора, в тому числі й нотаріуса.
Так, нормою третього абзацу пункту 45 Порядку ведення державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що власник (теперішній або колишній) може подати заяву про виправлення технічної помилки з метою проставлення відмітки про погашення запису про право власності в старому реєстрі.