Збільшити розмір шрифту

28.08.2023

Головна | Новини

Зміни у розпорядженні майном, конфіскованого за рішенням суду і переданого органам ДВС

Реалізація майна, конфіскованого за рішенням суду і переданого органам державної виконавчої служби, здійснюється відповідно до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 № 985 (далі – Порядок) та Закону України «Про виконавче провадження».

Під час воєнного стану Порядок було змінено. За цими змінами, на період воєнного стану в Україні, за рішенням керівника обласної військової адміністрації конфісковане за рішенням суду і передане органам державної виконавчої служби майно може бути безоплатно передано Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Держприкордонслужбі України, Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Управлінню державної охорони, Держспецзв’язку, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, державним органам, установам/організаціям, які утримуються за рахунок бюджетних коштів, майно для потреб оборони держави, забезпечення національної безпеки, енергетичної безпеки держави та продовольчої безпеки населення.

Так, органом ДВС, яким конфісковане за рішенням суду майно передано для подальшого розпорядження, щомісячно надсилає інформацію про наявність описаного державними виконавцями майна (у тому числі переданого митниці на зберігання), крім того, що передано на реалізацію, до відповідної обласної військової адміністрації за місцем розташування такого майна.

Інформація про наявність майна, яка надсилається до обласної військової адміністрації повинна містити певні відомості про найменування, кількість, одиниці виміру, облікову вартість майна, за якою здійснюватиметься його передача.

Проте, наявні виключення щодо майна, яке неможливо передати, зокрема, щодо спирту етилового, алкогольних напоїв, наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, лікарських засобів та медичних виробів без державної реєстрації та/або дозвільних документів, фальсифікованої продукції, культурних цінностей, а також майна, яке не властиве для потреб оборони та національної безпеки, такого як: вироби мистецтва, предмети колекціонування або антикваріат, марковані парфуми та декоративна косметика, тканини та килими ручної роботи, вироби з натурального хутра, дизайнерський одяг, взуття, сумки та аксесуари провідних світових брендів, годинники, канцелярське приладдя та інші вироби з дорогоцінних металів або плакованих чи дубльованих дорогоцінними металами, легкові автомобілі з типом кузова купе, кабріолет, родстер, спортивні автомобілі.

Продукти харчування та інше майно, що може зашкодити здоров’ю і життю людини, може бути безоплатно передано за умови, що вони не справляють шкідливого впливу на здоров’я людини та придатні для споживання.

Після отримання від органів державної виконавчої інформації про майно обласні військові адміністрації щомісяця оприлюднюють її на власному вебсайті з метою ознайомлення із переліком майна суб’єктів, яким таке майно може бути передано.

В строк до 15 календарних днів з моменту оприлюднення зазначеної інформації зазначені вище суб’єкти можуть звернутися до відповідної обласної військової адміністрації із заявою про отримання майна.

Якщо на одне і теж майно претендує більше ніж один суб’єкт, рішення щодо його отримувача приймається обласною військовою адміністрацією за результатами узгоджувальної наради з уповноваженими представниками таких суб’єктів.

Рішення щодо переліку та отримувачів майна, яке необхідне для потреб оборони та національної безпеки, приймається обласною військовою адміністрацією до кінця поточного місяця, у якому здійснювалося оприлюднення інформації про наявність відповідного майна, про що невідкладно інформується орган (суб’єкт господарювання), від якого таку інформацію було отримано.

Передача майна оформляється актом приймання-передачі, складеним представниками органу державної виконавчої служби та представниками суб’єкта, якому передається майно. При цьому представник суб’єкта, якому передається майно, отримує майно на підставі відповідної довіреності.

Звертаємо увагу, що безоплатно передане майно поверненню органу державної виконавчої служби не підлягає.