07.09.2023
Головна | Новини
Оцінювання результатів службової діяльності
Результати службової діяльності державних службовців щороку, на початку жовтня, підлягають оцінюванню для визначення якості виконання поставлених завдань, а також з метою прийняття рішення щодо планування їхньої кар’єри.
Порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2017 №640 «Про затвердження Порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців» (із змінами) (далі – Порядок №640). Він визначає як оцінювати результати службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «А», «Б» і «В».
Оцінювання проводиться на підставі показників результативності, ефективності та якості, визначених з урахуванням посадових обов’язків державного службовця, а також дотримання ним правил етичної поведінки та вимог законодавства у сфері запобігання корупції, виконання індивідуальної програми професійного розвитку. Завдання і ключові показники для державного службовця на наступний рік визначаються у грудні року, що передує звітному.
Для зменшення навантаження на учасників процедури оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, згідно із змінами, які внесені до Порядку №640 постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2022 року №1106 «Про внесення змін до Порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців», визначення завдань і ключових показників на поточний рік здійснюється в січні - липні, а не в січні - вересні, як було в попередній редакції зазначеного Порядку.
Також зміни передбачили для категорії державних службовців, у яких вихід на роботу/початок виконання посадових обов’язків настають у серпні-грудні поточного року (а не в жовтні-грудні, як було визначено раніше), для них завдання і ключові показники на поточний рік не визначаються та оцінювання у поточному році не проводиться.
Змінами також розширено перелік обставин, за яких за невиконане завдання можна проставляти позначку «не підлягає оцінюванню», а саме, відповідні обставини доповнено простоєм й іншою тимчасовою відсутністю державного службовця.
Після визначення завдань держслужбовець разом із службою управління персоналом складає індивідуальну програму. Державний службовець має 10 робочих днів з дня їх визначення. Індивідуальну програму потрібно погодити з безпосереднім керівником, затвердити у керівника самостійного структурного підрозділу, в якому він працює (у разі наявності).
Також слід зауважити, що якщо завдання і ключові показники були скориговані/окремі скасовані/введені нові, індивідуальну програму доцільно переглянути з урахуванням зазначених змін. Це слід зробити протягом десяти робочих днів після перегляду завдань і ключових показників. Якщо зміни не суттєві або не впливають на індивідуальну програму, її держслужбовець не змінює.
З урахуванням внесених змін Кабінетом Міністрів України до Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад (постанова Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1494) як підвищення кваліфікації відтепер зараховується вивчення або удосконалення рівня володіння іноземною мовою, необхідною для професійної діяльності публічного службовця. Зокрема, мова йде про онлайн-навчання на освітніх вебплатформах, проходження мовних курсів, тренінгів, інших форм самоосвіти. А також визначення рівня володіння іноземною мовою.
Розширено й коло міжнародних провайдерів, які можуть надавати освітні послуги у сфері професійного навчання. Ними можуть бути не лише ті, що реалізують проєкти (програми) міжнародної технічної допомоги, а й інші міжнародні та іноземні установи, організації, які можуть запропонувати цікавий освітній контент для публічних службовців (у тому числі безкоштовно).
Перелік питань, які охоплюються змістом загальних програм підвищення кваліфікації, доповнено питаннями забезпечення прав і свобод людини, застосування міжнародного гуманітарного права в умовах збройного конфлікту, забезпечення післявоєнного відновлення та розвитку України.
Також запроваджено загальну норму щодо частки самоосвіти у разі дії надзвичайних обставин (надзвичайного або воєнного стану, надзвичайної ситуації, карантину). Вона становить не більше 0,5 кредиту ЄКТС. Нагадуємо, що державні службовці у межах виконання індивідуальних програм та посадові особи місцевого самоврядування мають набирати не менше одного кредиту ЄКТС протягом календарного року.
Оцінювання державних службовців – це інструмент, який допомагає у плануванні, зростанні особистих цінностей, перегляду функціоналу та підходів до організації, підвищенні ефективності роботи органу.