Збільшити розмір шрифту

09.10.2023

Головна | Новини

Правовий захід щодо посвідчення заповітів і довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених

В умовах воєнного стану, навіть особливо під час його дії, необхідність звернутись до нотаріуса часто стає нагальною потребою, яку не можна поставити на паузу. 
Так, актуальним залишається посвідчення заповітів і довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених.
Обговорити цю тему за ініціативою Південного міжрегіонального управлінням Міністерства юстиції (м. Одеса) зібрались посадові особи закладів охорони здоров’я Кіровоградщини. 
До заходу долучилися представники нотаріальної спільноти Кіровоградської області, органів місцевого самоврядування, Громадської ради при Кіровоградській обласній державній адміністрації, Кропивницького місцевого Центру надання безоплатної правової допомоги, органів державної реєстрації актів цивільного стану, Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, Управління Держпраці в Кіровоградській області та закладів охорони здоров`я Кіровоградської області. 
З привітальним словом до учасників заходу звернувся регіональний координатор Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Андрій Грималюк, який, серед іншого, підкреслив важливість співпраці органів юстиції з закладами охорони здоров’я задля сприяння населенню у здійсненні їхніх прав та роз’ясненні обов’язків, а також наслідків посвідчення заповітів і довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених. 
Під час панельних дискусій учасниками було приділено особливу увагу:
теоретичним аспектам посвідчення заповітів і довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених;
порядку реєстрації заповітів, що прирівнюються до нотаріально посвідчених, у Спадковому реєстрі;
питанню нотаріальної таємниці (що охоплюється поняттям нотаріальної таємниці, хто зобов’язаний дотримуватися цієї таємниці, який порядок отримання та надання інформації, що містить нотаріальну таємницю тощо); 
особливостям надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану особам, які перебувають у закладах охорони здоров’я, та особливостям надання електронних адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану;
 ролі правоохоронних органів у запобіганні шахрайству у сфері нотаріату, у тому числі, настанню відповідальності у разі, якщо особа, яка звернулася за посвідченням заповіту або довіреності, що прирівнюються до нотаріально посвідчених, подала неправдиву інформацію;
окремим питанням судової практики щодо визнання недійсним та/або скасування заповіту чи довіреності.
Дякуємо кожному за участь та активну позицію! Упевнені у подальшій активній співпраці з порушених питань і налагодженні більш тісної співпраці представників нотаріальної спільноти з закладами охорони здоров`я за участі головних лікарів, їхніх заступників з медичної частини або чергових лікарів лікарень, госпіталів, інших стаціонарних закладів охорони здоров’я, а також начальників госпіталів, санаторіїв, інших військово-лікувальних закладів, директорів або головних лікарів будинків для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.