Збільшити розмір шрифту

18.10.2023

Головна | Новини

Відбувся семінар щодо державної реєстрації нормативно-правових актів

Нормативно-правові акти органів виконавчої влади, що стосуються прав, свобод та законних інтересів громадян, або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації.

Прийняттю рішення про державну реєстрацію акта, присвоєння йому реєстраційного номера та занесення до державного реєстру нормативно-правових актів передують проведення внутрішньої та зовнішньої експертної правової оцінки на відповідність нормативно-правових актів Конституції та законодавству України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколам до неї, міжнародним договорам України, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву Європейського Союзу (acquis ЄС), антикорупційної та гендерно-правової експертиз з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Тож тема проведення правової експертизи таких актів суб’єктів нормотворення завжди залишається актуальною для вдосконалення фахових компетенцій профільних спеціалістів.

І сьогодні Південним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Одеса) проведено онлайн-семінар на тему «Державна реєстрація нормативно-правових актів» для представників Роздільнянської, Ізмаїльської, Болградської,  Білгород-Дністровської районних військових адміністрацій та їх структурних підрозділів  Одеської області.

У своєму вітальному слові заступник начальника Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції  (м. Одеса) Ольга Захарова підкреслила важливість такого напрямку роботи міжрегіонального управління: «Здійснення державної реєстрації нормативно-правових актів, виданих суб’єктами нормотворення, означає, що органи юстиції стоять на сторожі забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян та юридичних осіб через проведення правової експертизи нормативно-правових актів на відповідність чинному законодавству, і, передусім, Конституції України».

Начальник Управління державної реєстрації нормативно-правових актів Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Оксана Приходько зазначила, що основним завданням проведення правової експертизи нормативно-правового акта є забезпечення його відповідності законодавству, якості, обґрунтованості та своєчасності прийняття, виявлення можливих позитивних і негативних наслідків його дії.

За участі начальника відділу державної реєстрації нормативно-правових актів по південному регіону Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Артема Ханіна та головного спеціаліста цього відділу Євгенії Мальцевої на семінарі розглянуто такі питання:

порядок подання на державну реєстрацію нормативно-правових актів;

вимоги до оформлення нормативно-правовових актів;

типові порушення, що допускаються при розробці проєктів нормативно-правових актів;

проведення органами юстиції перевірок суб’єктів нормотворення щодо додержання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.

Осторонь не залишись і особи, відповідальні за подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до міжрегіонального управління юстиції, — кожен мав змогу поставити свої питання та отримати на них відповідь.

Дякуємо усім за активну участь! Працюємо далі!