Збільшити розмір шрифту

09.11.2023

Головна | Новини

Відбувсяі онлайн-семінар: «Державна реєстрація нормативно-правових актів»

Сьогодні, 09 листопада 2023 року, для представників Березівської, Одеської, Подільської районних військових адміністрацій та їх структурних підрозділів Одеської області відбувся онлайн-семінар на тему «Державна реєстрація нормативно-правових актів».

Відкрила засідання начальник Управління державної реєстрації нормативно-правових актів Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Оксана Приходько, яка зауважила, що ефективність правової політики та якість проведених реформ у країні безпосередньо залежать від стану законодавчої бази. Важливу роль у забезпеченні якості чинного законодавства відіграє правова експертиза нормативно-правових актів.

Узагалі, здійснення державної реєстрації нормативно-правових актів місцевих органів виконавчої влади, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер є одним з основних напрямків діяльності органів юстиції.

Основною ціллю органів юстиції під час реєстрації нормативно-правових актів є забезпечення охорони конституційних прав, свобод і законних інтересів громадян та юридичних осіб, проголошених і гарантованих Конституцією та законами України, усунення порушень чинного законодавства, підвищення законності та дієвості нормативно-правових актів суб'єктів нормотворення.

Таким чином, здійснення державної реєстрації нормативно-правових актів означає, що органи юстиції стоять на сторожі забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян та юридичних осіб.

Відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» та Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 нормативно-правові акти, які видаються органами виконавчої влади які зачіпають права, свободи та законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації.

Основним завданням проведення правової експертизи нормативно-правового акта є встановлення повноважень суб’єктами нормотворення на прийняття цього нормативно-правового акта, забезпечення його відповідності законодавству, якості й обґрунтованості, своєчасності прийняття, виявлення можливих позитивних і негативних наслідків його дії.

Загалом, правова експертиза дозволяє усунути юридичні недоліки та привести акти до вимог нормопроєктувальної техніки, як на стадії погодження проекту акта, так і на стадії державної реєстрації в Південному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м Одеса).

 

І сьогодні на семінарі розглянуто два дуже важливих питання, а саме:

1. типові недоліки, які допускаються суб’єктами нормотворення при розробці нормативно-правових актів, висвітлила на семінарі головний спеціаліст відділу державної реєстрації нормативно-правових актів по південному регіону Євгенія Мальцева;

2. питання здійснення контролю за додержанням законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів розкрила головний спеціаліст відділу державної реєстрації нормативно-правових актів по південному регіону Ніна Пєрєвєрзєва.

Дякуємо усім учасникам за активну участь! Працюємо далі!