Збільшити розмір шрифту

23.11.2023

Головна | Новини

Повернення НПА без державної реєстрації на доопрацювання

Основні причини повернення нормативно-правового акта без державної реєстрації на доопрацювання

Важливим правовим механізмом забезпечення реалізації положень Конституції при прийнятті нормативно-правових актів органів виконавчої влади є їх державна реєстрація в органах юстиції.

Одним із рішень, що може прийняти орган юстиції за результатами проведених експертиз — це повернення нормативно-правового акта без державної реєстрації на доопрацювання.

Процедура прийняття такого рішення передбачена Порядком подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до органів юстиції та проведення їх державної реєстрації, затвердженим наказом Міністерства юстиції України 12 квітня 2005 року за № 34/5, який зареєстровано в Міністерстві юстиції 12 квітня 2005 року за № 381/10661.

 

Підстави повернення нормативно-правового акта на доопрацювання:

— прохання суб’єкта нормотворення,

— власна ініціатива органу юстиції.

З ініціативи органу юстиції повернення нормативно-правового акта без державної реєстрації на доопрацювання здійснюється у разі, якщо суб’єктом нормотворення порушено вимоги Положення про державну реєстрацію нормативно-правових міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 та вищевказаного порядку Порядку.

Повернення НПА без державної реєстрації на доопрацювання оформлюється наказом. У преамбулі наказу зазначається пункт 111 Положення, а в розпорядчій частині наказу викладаються рішення органу юстиції та строк доопрацювання.  Наказ про повернення нпа без державної реєстрації для доопрацювання готується щодо кожного нпа окремо.

 

Для повернення НПА на доопрацювання за ініціативою суб’єкта нормотворення він має звернутися до органу юстиції з відповідним листом із зазначенням підстав для доопрацювання, підписаним керівником (особою, яка виконує його обов’язки) або заступником керівника відповідно до розподілу обов’язків. 

 

До наказу про повернення НПА без державної реєстрації на доопрацювання додається висновок про доопрацювання.

 

Під час доопрацювання суб’єкт нормотворення повинен ураховувати всі висловлені органом юстиції зауваження, усунути виявлені порушення, переузгодити НПА з заінтересованими органами в установленому законодавством порядку (у тому числі із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику (для регуляторних актів). 

 

І протягом місяця суб’єкт нормотворення повинен повторно подати цей нпа на державну реєстрацію або надати до органу юстиції копію розпорядчого документа про його скасування.