Збільшити розмір шрифту

20.12.2023

Головна | Новини

Проведено вебінар для суб’єктів нормотворення Кіровоградської області

Сьогодні, 20 грудня, у Міжнародний день солідарності людей, проголошений Генеральною асамблеєю ООН, слід зазначити, що солідарність — це прихильність до певних дій, інтересів та поглядів, які допомагають людям згуртуватись. Адже для розв’язання багатьох глобальних проблем дуже важливе об’єднання. Тільки спільними зусиллями можна впоратися з труднощами та досягти поставлених цілей. Органи юстиції, взаємодіючи, зокрема, з районними державними адміністраціями та їх структурними підрозділами, формують правову базу нашої країни.
Так, під час вебінару за участю заступниці начальника Південного МУМЮ Ольги Захарової та фахівців Центрального відділу державної реєстрації нормативно-правових актів Управління державної реєстрації нормативно-правових актів було розглянуто особливості державної реєстрації нормативно-правових актів.
Участь у вебінарі взяли представників Голованівської, Кропивницької, Новоукраїнської, Олександрійської районних державних адміністрацій Кіровоградської області та їх структурних підрозділів.
У вітальному слові Ольга Захарова зазначила, що державна реєстрація – є однією зі сходинок у створенні правової бази. Так, під час здійснення державної реєстрації нормативно-правових актів органами юстиції повинна бути досягнута основна мета – забезпечення охорони конституційних прав, свобод і законних інтересів громадян та юридичних осіб. А тому, завдяки спільній злагодженій роботі зі суб’єктами нормотворення, всі нормативно-правові акти мають бути прийняті виключно в рамках законодавства.
Спікером на заході виступила начальниця Управління діловодства та контролю апарату Кіровоградської обласної державної адміністрації Грабова Валентина, яка доповіла про основні правила оформлення нормативно-правових актів.

На семінарі доповідачі висвітлили питання щодо:
-процедури державної реєстрації нормативно-правових актів;
-особливостей оформлення нормативно-правових актів відповідно до Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади;
-переліку документів, які подаються на державну реєстрацію разом з нормативно-правовим актом;
-перегляду нормативно-правових актів з метою приведення їх у відповідність до вимог чинного законодавства.

Учасники заходу отримали практичні знання та корисні поради, які допоможуть уникнути помилок при підготовці та поданні документів для державної реєстрації нормативно-правових актів.