Збільшити розмір шрифту

16.01.2024

Головна | Новини

Реєстр пошкодженого та знищеного майна: загальні аспекти функціонування та механізм отримання доступу для нотаріусів

Воєнні дії в Україні спричинили широкомасштабну шкоду у вигляді масових людських жертв, а також значного руйнування виробничої та соціальної інфраструктури.

З метою забезпечення збору, накопичення, обліку, обробки, зберігання та захисту інформації про пошкоджене та знищене нерухоме забезпечено функціонування Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації (далі - Реєстр пошкодженого та знищеного майна).

Об’єктами Реєстру пошкодженого та знищеного майна є інформація, зокрема, про осіб, майно яких пошкоджено або знищено; пошкоджене та знищене майно; матеріальну шкоду
(у тому числі збитки), завдану внаслідок пошкодження та знищення майна.

Підкреслимо, що подання такого інформаційного повідомлення здійснюється незалежно
від місця проживання чи перебування фізичної особи або місцезнаходження юридичної особи, зокрема та не виключно, через нотаріусів.

Користувачі та/або відповідальні посадові особи таких користувачів отримують доступ до електронного кабінету користувача після проходження процедури електронної ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, визначених положеннями Порядку ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2023 № 624, постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 326 «Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 року № 380 «Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації».

За підключення, доступ, а також внесення відомостей до Реєстру пошкодженого та знищеного майна і користування ним плата не стягується.

Щоб підключитися до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, зокрема, нотаріусам, необхідно заповнити заяву (https://npu.ua/wp-content/uploads/2023/12/rpzm_lyst.docx) та таблицю (https://npu.ua/wp-content/uploads/2023/12/rpzm_shablon.xlsx), додавши копію свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Заяву в електронному вигляді необхідно підписати кваліфікованим електронним підписом та направити на електронну пошту: rpzm@renovation.gov.ua.

Заяву в паперовому вигляді необхідно направити на адресу: 03150, м. Київ, вул. Ділова, 24, попередньо завіривши копію свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю та підписавши власноруч заяву.

Підкреслимо, що для приватних та державних нотаріусів процедура підключення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна є однаковою.

Контакти технічної підтримки: reestr-support@renovation.gov.ua, 073 328-77-73