Збільшити розмір шрифту

01.03.2024

Головна | Новини

Понад 10 млн грн заборгованості по зарплаті стягнуто з підприємства на користь більше, ніж 600 працівників

Робота займає левову частину нашого життя, тому нерідко між працівниками і роботодавцями можуть виникати спірні питання.

Здебільшого вони стосуються дотримання роботодавцем норм трудового законодавства, зокрема:

  • невиплаченої заробітної плати, 

  • компенсації за невикористану щорічну відпустку, 

  • невиплату однієї з обов’язкових надбавок та премій тощо. 

Причини таких порушень також можуть бути різноманітними — як нехтування роботодавцем своїм обов'язком, так і об'єктивні обставини, що не залежать від роботодавця та впливають на його можливість оплачувати роботу найманих працівників та своєчасно розрахуватись з тими, хто звільняється.

Вжити заходів щодо отримання нарахованої, але невиплаченої заробітної плати, працівник може в досудовому порядку, звернувшись із заявою про виплату заборгованої суми до комісії по трудових спорах підприємства-боржника. Саме так вчинили працівники одного з комунальних підприємств Дніпропетровської області, яке накопичило мільйонні борги перед своїми робітниками.

За результатами засідань комісії по трудовим спорах цього підприємства прийнято рішення щодо стягнення заборгованості, про що зазначено у відповідних посвідченнях. Після чого працівник пред’явив посвідчення  на виконання до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), в якому перебували виконавчі провадження стосовно вказаного роботодавця.

Внаслідок вжитих державним виконавцем заходів з арештованих рахунків боржника стягнуто кошти у розмірі понад 10 млн грн, які перераховано для погашення заборгованостей на користь понад 600 осіб.

Слід зауважити, що це один із способів захисту своїх прав. А у випадку, коли на підприємстві не створено комісію по трудових спорах, або працівник не погоджується з її рішенням, він має право звернутися до контролюючих органів або безпосередньо до суду з позовними заявами щодо захисту порушеного права.