Збільшити розмір шрифту

28.05.2024

Головна | Новини

Проведено ряд семінарів для суб’єктів нормотворення Миколаївської області

Відсутність уніфікованого закону про нормативно-правові акти значно ускладнює роботу суб’єктів нормотворення. Як не загубитися в численних актах законодавства, які регулюють їх правила написання? Як узгодити між собою протилежні вимоги; чітко, якісно та ефективно написати нормативно-правовий акт, а також успішно пройти державну реєстрацію? Ці та інші питання розглядалися фахівцями Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) під час семінарів, проведених протягом травня поточного року.

Семінари були організовані для представників Вознесенської та Баштанської районних військових адміністрацій Миколаївської області та їх структурних підрозділів.

Спікерами виступили:

- Оксана Приходько, начальниця управління державної реєстрації нормативно-правових актів;

- Артем Ханін, начальник відділу державної реєстрації нормативно-правових актів по південному регіону;

- Ніна Пєрєвєрзєва, головна спеціалістка відділу державної реєстрації нормативно-правових актів по південному регіону;

- Євгенія Мальцева, головна спеціалістка відділу державної реєстрації нормативно-правових актів по південному регіону.

Під час заходу спікери детально розповіли про важливість належної державної реєстрації нормативно-правових актів.

 Оксана Приходько наголосила на тому, що якісна підготовка таких актів є одним із дієвих механізмів захисту прав, свобод і законних інтересів громадян та юридичних осіб. Вона підкреслила, що державна реєстрація виступає своєрідним «правовим фільтром», який не допускає набрання чинності актів, що не узгоджуються з законодавством, тим самим захищаючи права громадян.

Семінари охопили ключові питання, такі як:

- підготовка комплекту документів при поданні нормативно-правових актів на державну реєстрацію відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 «Про затвердження положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади»;

- оформлення актів відповідно до Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади;

- виявлення типових недоліків, які допускаються суб’єктами нормотворення при розробці нормативно-правових актів;

- здійснення контролю за додержанням законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів;

- проведення заходів контролю органами юстиції.

Учасники заходу активно ділилися своїм досвідом та обговорювали типові порушення, що виникають при підготовці та поданні нормативно-правових актів на державну реєстрацію. Такий обмін знаннями та практичними навичками сприяє покращенню якості нормотворчості в нашій країні.