Збільшити розмір шрифту

16.07.2024

Головна | Новини

Викривач – хто це?

Сумлінний обов’язок громадянина допомогати забезпечувати, зокрема, справедливість у нашій державі та викривати корупцію. Викривачі — це ті, хто впевненні  у достовірності інформації про неправомірні дії, корупційні правопорушення та не бояться повідомляти про них.

Викривач — це фізична особа, яка:

  • володіє інформацією про можливі факти корупційних правопорушень (фактичні дані про обставини, правопорушення, місце і час його вчинення та особу, яка вчинила правопорушення);
  • переконана у достовірності цієї інформації;
  • отримала цю інформацію під час трудової, професійної, господарської, громадської, наукової діяльності, проходження служби чи навчання.

Якщо хоча б одна з цих умов не виконана, особа не може вважатися викривачем.

Також особа не вважатиметься викривачем, якщо подана нею інформація про корупційне правопорушення:

  • не містить фактичних даних, а саме: про місце і час його вчинення, особу, яка вчинила правопорушення (особливо у разі подання анонімних повідомлень);
  • стала відома з побутових джерел, а не під час трудової, професійної, господарської, громадської, наукової діяльності, проходження служби чи навчання.

В Південному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Одеса) функціонує електронна поштова скринька для подачі таких повідомлень: vykryvach_mk@ks.minjust.gov.ua.

Викривач повинен уважно ставитися до наданої інформації, пам'ятаючи, що він несе за неї особисту відповідальність. Він має бути переконаним у достовірності повідомленого, інакше не отримає державного захисту, особливо якщо не спробував перевірити інформацію, маючи таку можливість. Намисне неправдиве повідомлення про злочин, зроблене викривачем, карається згідно з чинним законодавством України.

Не залишаймося осторонь, будьмо свідомими, борімося з корупцією.