Збільшити розмір шрифту

20.11.2024

Головна | Новини

Проведено серію онлайн-зустрічей із представниками БТІ, державних реєстраторів та місцевих адміністрацій шести областей

Попри стрімкий розвиток цифрових технологій, оформлення компенсації вимагає збору повного пакету документів. Одним з основних є витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для підтвердження права власності на майно.
Саме тому з 13 по 19 листопада 2024 року в Південному міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) провели серію онлайн-зустрічей із представниками БТІ, державних реєстраторів та місцевих адміністрацій Запорізької, Миколаївської, Херсонської, Одеської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей.
У заходах взяли участь:
* представники Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), зокрема: очільник управління Тимофій Дудін, начальниця Управління державної реєстрації Наталія Щебликіна, начальниця відділу розгляду звернень і забезпечення діяльності Колегії з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації Управління державної реєстрації Людмила Гаценко, начальниця відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Наталія Мазур, заступниця начальниці відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Златоміра Пантилеєнко;
* голови та заступники обласних державних адміністрацій, які відповідають за цифровий розвиток, цифрових трансформацій і цифровізації південного та південно-східного регіонів;
* представники філії державного підприємства «Національні інформаційні системи»;
* представники громадської організації «Спільнота реєстраторів» Світлана Медвєдєва та Олена Одринська;
* представники бюро технічних інвентаризацій шести областей.
Зустрічі були спрямовані на налагодження ефективної взаємодії між БТІ та державними реєстраторами, щоб кожен українець, який постраждав від війни, міг швидше отримати правову допомогу та компенсацію.
Тимофій Дудін підкреслив: “Однією з умов компенсації за зруйноване майно є наявність зареєстрованого права власності, тому ми маємо вжити всі заходи, щоб нівелювати чинники, які заважають БТІ під’єднатися до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно”.
Під час низки заходів було наголошено на механізмах, які полегшують обмін інформацією в умовах воєнного стану, а також на необхідності уповноваженим особам підприємств БТІ оперативно надавати інформацію на запити державних реєстраторів у встановлений законодавством строк. Це дозволить пришвидшити обробку запитів і полегшить подачу документів для нарахування компенсаційних виплат тим, хто втратив житло через російську агресію.
Пріорітети та чіткий план дій визначено.
Дякуємо всім за активну співпрацю та конструктивний діалог.