16.01.2025
Головна | Новини
Шлюб без меж: оновлені правила реєстрації для сучасних молодят
Життя невпинно змінюється, і разом із ним і законодавство. Нагадаємо, що 30 жовтня 2024 року Кабінет Міністрів України Постановою № 1226 скасував Постанову № 213 від 7 березня 2022 року, «Деякі питання державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану», яка дозволяла спрощену реєстрацію шлюбу для військовослужбовців в умовах воєнного стану. Що це означає для майбутніх молодят? Розбираємо всі нюанси.
Як було раніше?
Згідно зі спрощеною процедурою державної реєстрації шлюбу для наречених, які є військовослужбовцями Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формувань могли укласти шлюб, навіть без особистої присутності одного з наречених. Достатньо було письмової заяви, засвідченої командиром військової частини. Це було зручно для тих, хто перебував на передовій чи не міг бути поруч через поранення.
Що змінилося?
Нині для одруження потрібна обов’язкова особиста присутність обох наречених, незалежно від їхньої сфери діяльності. Реєстрація може здійснюватися як у відділі ДРАЦС, так і в іншому місці на розсуд наречених. За наявності поважних причин, реєстрація шлюбу може проводитися за місцем проживання наречених чи за місцем надання стаціонарної медичної допомоги.
Любов без кордонів
Сучасні технології та оновлені правила дають змогу закоханій парі знайти свій ідеальний спосіб зареєструвати свої стосунки. Для тих, кого доля розділила відстанню, держава створила зручний варіант — «Шлюб онлайн».
Як це працює:
1. Оновіть застосунок «Дію» і зайдіть у Сервіси — Шлюб онлайн.
2. Виберіть «Зробити пропозицію» та надішліть сповіщення половинці на зручний месенджер.
3. Кохана людина отримає його та має відповісти впродовж 14 днів.
4. Після згоди надайте свої дані для заяви впродовж 12 годин.
5. Система запропонує вільні дати — найближчі для церемонії будуть за 5 днів.
Також у Дії можна визначити, що робити з прізвищем після весілля: залишити своє, взяти прізвище партнера чи зробити подвійне.
Уже в день весілля зайдіть за покликанням у Дії на онлайн-церемонію, де на вас чекатиме працівник Цифрового ДРАЦСу. Процес одруження триває до 30 хвилин. Усе, що від вас потрібно, — смартфон та інтернет.
Цифрове свідоцтво про реєстрацію шлюбу автоматично підтягнеться в Дію впродовж доби. А фізичний документ замовити доставкою Укрпошти чи заберете у відділенні. Адже справжнє кохання не знає меж, а ідеальний момент — це той, який ви створюєте разом.
Не відкладайте щастя на завтра — робить крок до мрії вже сьогодні!