Збільшити розмір шрифту

22.04.2025

Головна | Новини

Проведено вебінар на тему: «Особливості припинення права власності на житло у зв’язку з його знищенням»

За кожним із понад 380 тисяч зруйнованих об'єктів нерухомості – зламані долі. За мільйонами переселенців – втрачені домівки. Майже 1900 сертифікатів "еВідновлення" на суму близько 4 мільярдів гривень – це не просто цифри, а історії про надію на нове життя. Україна не залишає своїх громадян сам на сам із наслідками російської агресії, запроваджуючи дієві механізми правової підтримки на місцях. Саме цьому був присвячений масштабний вебінар на тему: «Особливості припинення права власності на житло у зв’язку з його знищенням». В ньому взяли участь понад 400 учасників — державні реєстратори, нотаріуси, адміністратори ЦНАПів, представники ОТГ та власники зруйнованої або пошкодженої нерухомості Півдня та Південного Сходу України

Захід організовано ГО «Місто сили», Громадська організація "Спільнота реєстраторів" у співпраці з Південним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Одеса).

Інна Фірсова, перша заступниця начальника Південного міжрегіонального управління Мін’юсту, у вітальному слові зазначила:
«Цей захід присвячено надзвичайно актуальній темі – доступу громадян до державного компенсаційного механізму «еВідновлення». Завдання правників, нотаріусів і реєстраторів – розробити мехінізми отримання компенсації максимально прозорим і ефективним. Водночас надзвичайно важливим є наповнення Реєстру пошкодженого майна — це ключовий крок до подальших репарацій і справедливого відшкодування збитків».

Теми виступів:
* Процедура з оформлення еВідновлення.
* Припинення права власності у зв'язку зі знищенням об’єкта.
* Процедура використання коштів, отриманих по сертифікатах, укладення угоди купівлі-продажу нерухомості з використанням житлових сертифікатів: ризики та переваги.
* Процедура оформлення припинення права власності у зв'язку зі знищенням об’єкта.

Спікери заходу:
* Світлана Медвєдєва, юрисконсульт Громадської організації "Місто Сили", голова ГО «Спільнота реєстраторів бізнесу, громадянських формувань та прав на нерухомість»;
* Кристина Селіванова, керівник управління нотаріату Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса);
* Олена Одринська, державний реєстратор, керівник Південного регіонального відділення Громадської організації "Спільнота реєстраторів".

Учасники активно долучилися до обговорень, розбирали практичні кейси, ставили питання про компенсацію, правову фіксацію руйнувань та оформлення угод із сертифікатами. Особливий акцент зроблено на практичному аспекті — як правники можуть ефективно супроводжувати громадян у реалізації права на компенсацію.

Дякуємо всім учасникам за активність та професійну залученість. Це був змістовний діалог, який наближає Україну до відбудови та справедливості.

Запис вебінару дивіться на YouTube каналі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).