Збільшити розмір шрифту

10.11.2020

Головна | Новини

Державна реєстрація шлюбу з особами, які відбувають покарання у кримінально-виконавчих установах

Важливо пам’ятати, що право одружуватися мають усі повнолітні громадяни України, у тому числі й ті особи які перебувають покарання у кримінально-виконавчих установах.

Які умови для укладення такого шлюбу ?

  • взаємна вільна згода жінки та чоловіка на укладення шлюбу, тобто він має бути добровільним,

  • досягнення особами, що бажають вступити у шлюб, шлюбного віку,

  • відсутність будь-яких перешкод до його укладення.

Хто проводить реєстрацію?

Державна реєстрація шлюбу із особами, які відбувають покарання у кримінально-виконавчих установах, провадиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням таких установ на загальних підставах, передбачених чинним законодавством України.

Який процес?

  1. Особа, яка бажає зареєструвати шлюб із засудженим, заповнює заяву про шлюб за встановленою формою (у частині, яка стосується її) і надає її до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

  2. Далі заява про шлюб із засудженим надходить до адміністрації кримінально-виконавчої установи, яка передає її засудженому для заповнення тієї частини, яка стосується його.

  3. Після цього заява засвідчується підписом начальника і гербовою печаткою кримінально-виконавчої установи, у якій засуджений відбуває покарання,

  4. вона надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану, який проводитиме державну реєстрацію шлюбу.

Де відбувається церемонія?

Державна реєстрація шлюбу із засудженими провадиться у присутності осіб, які укладають шлюб, у приміщенні, визначеному адміністрацією кримінально-виконавчої установи. При здійсненні державної реєстрації шлюбу нареченим надається право на вибір прізвища.

Що зміниться після реєстрації шлюбу?

Відповідно до статті 110 Кримінально-виконавчого кодексу України, тривалі побачення при державній реєстрації шлюбу надаються позачергово.