Збільшити розмір шрифту

18.11.2020

Головна | Новини

Як вберегтися від «реєстраційного» рейдерства і шахрайських дій із нерухомістю

Співробітники відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності Колегії з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції
 (м. Одеса) підготували пам’ятку про три базові правила, які стануть надійною профілактикою від «реєстраційного» рейдерства і шахрайських дій із нерухомістю.

Перш за все необхідно перевірити стан документів, які посвідчують право власності на нерухоме майно, забезпечити їх зберігання у надійному місці.

По-друге, відомості про об’єкти нерухомого майна чи речові права на земельні ділянки мають були внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).

Якщо Ваші права були оформлені до 2013 року, рекомендуємо Вам звернутися до державного реєстратора чи нотаріуса для внесення відомостей про Ваші права до Державного реєстру прав.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 2 частини першої статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон) суб’єктами державної реєстрації прав є виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації. Також пунктом 2 частини першої статті 10 Закону визначено, що нотаріус також виконує функції державного реєстратора.

Зверніть увагу, що державна реєстрація прав проводиться в межах області.

По-третє, періодично перевіряйте записи в Державному реєстрі прав. Ви можете скористатись послугою SMS-маяк, яка дозволить отримати миттєві повідомлення про зміну статусу будь-яких об’єктів нерухомого майна у Державному реєстрі прав.

Пам’ятайте, якщо зазначені вище заходи не допомогли, і Ви зіткнулися з незаконними діями державних реєстраторів, Ви можете звернутися з належним чином оформленою скаргою до Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України чи його територіальних органів.

Інформуємо, що частинами третьою та п’ятою статті 37 Закону встановлено строки та вимоги щодо оформлення скарг.

Зразки для написання скарг знаходяться за посиланням: https://just-dnipro.gov.ua/?view=cat&category=229.

Крім того, скаргу до Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України можна подати через Портал державних послуг IGov. Для цього необхідно зайти на веб-сайт httpss://igov.gov.ua/, заповнити онлайн форму скарги, підписати її електронно-цифровим підписом та відправити до Міністерства юстиції України.