Збільшити розмір шрифту

ЗВІТ про виконання сектором з питань запобігання і виявлення корупції Плану роботи Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) за 2022 рік

ЗВІТ

про виконання сектором з питань запобігання і виявлення корупції

Плану роботи Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)

за 2022 рік

 

 

   

1. Проведення організаційних заходів по підготовці до чергового етапу декларування.

          Протягом січня-березня 2022 року організовано та проведено 14 семінарів та 5 внутрішніх навчань для працівників структурних підрозділів Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)   на тему «Подання щорічних декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Інформація, що зазначається в декларації. Відповідальність за несвоєчасне подання декларації, подання завідомо недостовірних відомостей у декларації, або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації».

 

2. Організація проведення перевірок фактів подання державними службовцями Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та його структурних підрозділів, працівниками державних нотаріальних контор/архіву Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, Автономної Республіки Крим та                м. Севастополя, які є суб’єктами декларування, декларацій зазначених у частинах 1 та 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій.

         Частково – в січні здійснено 36 перевірок фактів подання декларації перед звільненням.

          З 24.02.2022 не проводиться у зв’язку із введенням воєнного стану.

 

3. Розгляд в межах повноважень звернень і повідомлень, в тому числі анонімних, від громадян, юридичних осіб, щодо причетності працівників Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та його структурних підрозділів до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень

          У 2022 році на розгляд  до сектору надійшло 15 звернень від громадян та юридичних осіб, щодо можливої причетності працівників Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. Звернення розглянуто відповідно до вимог чинного законодавства.

 

4. Інформування спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції у разі виявлення фактів, що можуть свідчити про вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень працівниками Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та його структурних підрозділів.

           Фактів, що можуть свідчити про вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень працівниками Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та його структурних підрозділів не виявлено.

 

5. Проведення (участь у проведенні) в установленому порядку службових розслідувань (перевірок) в Південному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції           (м. Одеса) та його структурних підрозділах з метою виявлення причин та умов, що призвели до вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення чи невиконання вимог антикорупційного законодавства

           В 2022 році  працівники сектору не приймали участь в службових розслідувань (перевірках).

 

6. Вжиття заходів до виявлення конфлікту інтересів та сприяння його усуненню, контроль за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів в діяльності працівників Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та його структурних підрозділів.

          Контроль організовано та забезпечено. Протягом 2022 року  виявлено та врегульовано 1 потенційний конфлікт інтересів. Здійснено перевірку заяв щодо працюючих близьких осіб та вживаються заходи щодо врегулювання виявлених конфліктів інтересів.

 

7. Реалізація заходів щодо унеможливлення протиправного адміністративного впливу на працівників (викривачів) Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та його структурних підрозділів, у зв'язку з наданням ними інформації про причетність інших працівників органу до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

      Протягом 12 місяців 2022 року заходи не вживались у зв’язку з відсутністю на те потреб.

 

8. Організація проведення лекцій, семінарів та навчань з працівникам Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та його структурних підрозділів з питань дотримання та застосування норм антикорупційного законодавства

          Протягом поточного року організовано та проведено 24 семінари для працівників структурних підрозділів Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства.

 

9. Надання консультацій, роз’яснень,  та, у разі потреби, практичної  допомоги працівникам Південного  міжрегіонального управлінні Міністерства юстиції  (м. Одеса) та його структурних підрозділів, з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства.

         Постійно, у разі звернення, працівникам Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) надається практична допомога  у заповненні та поданні щорічної декларації та поданні повідомлень до НАЗК про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

         За 12 місяців 2022 року надано 375  роз’яснень, 111 консультацій та 19 практичних допомог  працівникам Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства. Роз’яснення і консультації стосувались питань заповнення і подання декларацій, дотримання додаткових заходів здійснення фінансового контролю, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.