Збільшити розмір шрифту

Право дитини на звернення за захистом своїх прав та інтересів

Право дитини на звернення до органу опіки та піклування, інших органів влади за захистом своїх прав та інтересів не обмежується її віком! Про це під час відкритого уроку повідомили учням  9-х класів гімназії №1 ім. А.П. Бистріної працівники відділу судової роботи та міжнародного співробітництва.

Відповідно до законодавства дитиною є особа віком до 18 років, тобто до досягнення повноліття. При цьому, до досягнення 14 років дитина вважається малолітньою, а у віці від 14 до 18 років – неповнолітньою.

Співробітники юстиції розповіли школярам про право на звернення до органу опіки та піклування, інших органів влади за захистом своїх прав та інтересів та наголосили, що це право не обмежується віком. Таке право має дитина, яка може висловити свою думку і усвідомлює свої інтереси. Це може бути як дитина, яка досягла 14 років, так і малолітня.

Дітям також наголосили про їхнє безпосереднє право звернутися до суду за захистом свого права. Так, особи у віці від 14 років мають право на безпосереднє звернення до суду за захистом будь-якого свого сімейного права та інтересу. Виключенням є положення про подання позову про визнання батьківства – лише з досягненням повноліття.