Збільшити розмір шрифту

02.07.2019 в Приморському районному суді м. Одеси Головним територіальним управлінням юстиції за підтримки керівництва суду для дітей проведено постановочне судового засіданню на тему: «Покарання за булінг»

Напередодні початку постановочного судового засідання дітей привітали заступник Міністра юстиції України Чернишов Д.В., голова Приморського районного суду м. Одеси  Кічмаренко С.М., начальник Головного територіального управління юстиції в Одеській області Сауляк Р.В.

Постановочний судовий процес розпочала Переверзова К. В. начальник відділу судової роботи та міжнародного співробітництва ГТУЮ в Одеській області, яка виконувала роль судді. Вона наголосила на тому, що слухається справа щодо вчинення булінгу школяркою в бік свого однокласника. Так як і справжньому судовому процесі так і в модельному – було заслухано показання сторін - правопорушниці та її батька, потерпілого, його матері, адвоката та свідків, якими були директор школи та класний керівник школярів.  Після дослідження матеріалів справи, доказів сторін та показання свідків суддя видалилася в нарадчу кімнату. Через деякий час було проголошено повний текст судового рішення, в якому суд визнав батька школярки винним за вчинення дівчиною булінгу в бік однокласника, та притягнув його адміністративної відповідальності, наклавши штраф у розмірі 850 грн.

Також з дітьми поспілкувалася й керівник апарату суду Німас І.Я., яка  розповіла їм про роботу Приморського районного суду м. Одеси, дізналась в них, як вони розуміють свої права та обов’язки та чи знають вони з якого віку настає кримінальна та адміністративна відповідальність.

Головної метою даного заходу було донести до дітей, що таке булінг та пояснити їм, на яскравому прикладі модельного засідання, що за вчинення булінгу настає відповідальність. Також представниками юстиції було наголошено, що життя та інтереси дитини є пріоритетом політики України та світу, тому наполегливо рекомендували дітям, у випадку вчинення у відношенні них булінгу невідкладно звертатись за допомогою до дорослих!