Збільшити розмір шрифту

Найпоширеніші запитання щодо державної реєстрації актів цивільного стану

Хто має право на отримання повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про державну реєстрацію?

Відповідно до пункту 3.4 частини ІІІ Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 24.07.2008 №1269/5 повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян видається на письмову заяву фізичної особи, відомості про яку або про її малолітніх, неповнолітніх дітей містяться у відповідному актовому записі цивільного стану, чи на письмову заяву представника цієї особи, повноваження якого грунтуються на дорученні, посвідченому нотаріально.

Фізична особа під час особистого подання заяви (запиту) пред'являє паспорт громадянина України або паспортний документ, а також документ, який підтверджує родинні чи сімейні стосунки.

З порушеного питання заявник має право звернутись до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання або до будь-якого відділу за вибором.

Згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2007 р. №1064 (зі змінами), відповідно до частини ІІІ пункту 15, до заяви додається документ про внесення плати за видачу витягу з Реєстру, яка складає 73.00 грн.

Як отримати довідку на допомогу, у зв'язку з народженням дитини?.

 Після державної реєстрації народження батькам дитини довідка для виплати допомоги не видається. Зокрема, державна допомога при народженні дитини призначається за умови пред’явлення свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану (пункт 11 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» (із змінами).

Як зареєструвати дитину в пологовому будинку?

 З метою спрощення доступу громадян до адміністративних послуг, працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану здійснюються  виїзні прийоми безпосередньо у закладах охорони здоров’я, де приймаються пологи, з питань державної реєстрації народження, а саме: прийом документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження та видачу свідоцтва про народження.

Скористатися даною послугою можливо у пологових будинках   міста Одеси та Одеської обласної, за умови надання медичного свідоцтва про народження, батьки, які перебувають у шлюбі, для державної реєстрації народження надають паспорти та свідоцтво про шлюб.

Народження дітей, батьки яких не перебувають у шлюбі, за спільною заявою обох батьків або заявою матері за умови надання їх паспортів.

Для державної реєстрації народження дітей, батьки яких іноземні громадяни, необхідно до вищенаведених документів додавати копії паспортів з перекладом українською мовою, засвідченим нотаріально.

Що необхідно для проставлення апостилю?

 Проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до відділів державної реєстрації актів цивільного стану територіальних органів Міністерства юстиції України.

Для проставлення апостиля заявник пред’являє посадовій особі відділу державної реєстрації актів цивільного стану територіальних органів Міністерства юстиції України документ, що посвідчує його особу та подає:

- оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;

- документ про оплату послуги з проставлення апостиля.

Наказом Міністерства юстиції від 18.12.2003 № 161/5 «Про розмір та порядок оплати послуг з проставляння апостиля» встановлено плату за надання послуг з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України і призначених для використання на території інших держав для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн) та для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).

Від унесення плати звільняються інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставляння апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян.

Інформує центральний відділ державної

реєстрації актів цивільного стану Управління

державної реєстрації Південного міжрегіонального

управління Міністерства юстиції (м. Одеса)