Збільшити розмір шрифту

Найпоширеніші запитання щодо державної реєстрації громадських організацій чи громадських формувань

Які документи потрібно подавати державному реєстратору Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) для державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи?

Громадське об’єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу, підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", протягом 60 днів з дня проведення установчих зборів.

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» для державної реєстрації створення громадського об’єднання – громадської організації зі статусом юридичної особи подаються до реєстратора наступні документи:

1) заява про державну реєстрацію створення юридичної особи - форма 1, що  встановлена наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 18.11.2016  № 3268/5 (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z1500-16);

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення установчих зборів засновників. Вимоги до рішення закріплені у частині другій статті 9 Закону України «Про громадські об’єднання» (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/4572-17);

3) відомості про керівні органи громадського формування (ім’я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку). Зразок для заповнення на сайті (http://just-dnipro.gov.ua/?view=cat&category=72);

4) відомості про особу (осіб), яка має право представляти громадське формування для здійснення реєстраційних дій (ім’я, дата народження, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку);

5) установчий документ (статут) громадської організації. Статтею 11 Закону України «Про громадські об’єднання» встановлено перелік відомостей, що має містити статут громадської організації (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/4572-17);

6) реєстр осіб (громадян), які брали участь в установчих зборах, в якому вказуються відповідно до частини 11 статті 9 Закону України «Про громадські об’єднання»  - прізвище, ім'я та по батькові особи, дата народження, а для іноземців та осіб без громадянства також дані національного паспорта або документа, що його замінює. Дані про особу засвідчуються її особистим підписом.

Які види громадських формувань реєструє Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса)?

Відповідно до частини 14 статті 1 Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" суб’єктом реєстрації є -  територіальні органи Міністерства юстиції України, зокрема, в областях у разі державної реєстрації:

первинних, місцевих, обласних, регіональних професійних спілок, їх організацій та об’єднань,

структурних утворень політичних партій,

регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок,

місцевих, обласних організацій роботодавців та їх об’єднань,

постійно діючих третейських судів,

громадських об’єднань, їх відокремлених підрозділів,

громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи,

підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання,

статутів територіальних громад.

Під час проведення державної реєстрації державний реєстратор Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) керується вимогами Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" та законодавством України, що регулює окремі пункти або питання в поданих на державну реєстрацію документах.

Також є спеціальні закони (підзаконні акти) щодо окремих видів громадських формувань:

Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09. 1999 № 1045-XIV (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1045-14/page)

Закон України «Про політичні партії в Україні» від 5.04.2001 № 2365-III (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2365-14)

Закон України «Про професійних творчих працівників та творчі спілки»  від 7.10.1997 № 554/97-ВР

(http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/554/97-%D0%B2%D1%80)

Закон України «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності» 22.06.2012 № 5026-VI (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/5026-17)

Закон України «Про третейські суди» від 11.05.2004 
№ 1701-IV (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1701-15)

Закону України «Про громадські об’єднання» від 22.03.2012
№ 4572-VI (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/4572-17)

Положення про державну реєстрацію статутів територіальних громад, застережене постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1150.

Як отримати послугу з державної реєстрації громадських формувань під час карантину

1.Як подати документи?

 У зв’язку із скасуванням особистого прийому громадян прохання відтермінувати особисте подання документів до закінчення карантину. У разі нагальної необхідності документи можна подати поштовим відправленням  на адресу:

- по Одеській області: 65007, м. Одеса, вул. Богдана Хмельницького, 34;

- по Миколаївській області: 54020, Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Январьова, 28;

- по Херсонській області: 73003, Херсонська область, м. Херсон, вул. Потьомкінська, 42/14.

2.Чи зупиняється перебіг строку надання послуг?

 Відповідно до пункту 3 частини другої Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення;

3. Як отримати результат розгляду послуги?

 Результати адміністративних послуг будуть направлятися поштовим відправленням.

4. За яким номерами телефонів можна отримати консультацію та додаткову інформацію?

Контактні номери телефонів для консультацій та отримання додаткової інформації:

Одеська область (048-705-58-25, 048-705-58-22);

Миколаївська область (051-234-01-17);

Херсонська область (055-226-36-47, 055-226-36-49).

Інформує відділ державної реєстрації

друкованих засобів масової інформації

та громадських формувань Південного

міжрегіонального управління Міністерства

юстиції (м. Одеса)