Збільшити розмір шрифту

Найпоширеніші запитання щодо інших питань державної реєстрації

Куди звертатись для проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень?

 

Відповідно до частини п’ятої  статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя за місцезнаходженням нерухомого майна.

На підставі рішення Міністерства юстиції України державна реєстрація права власності та інших речових прав у визначених випадках може проводитися в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць, визначених абзацом першим цієї частини, або незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

Державна реєстрація обтяжень речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

Інформація щодо обов’язкових суб’єктів державної реєстрації та органів місцевого самоврядування, які прийняли рішення про здійснення повноважень суб’єктів державної реєстрації міститься на сайті Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) у розділі «Державна реєстрація».

 

Де проводиться державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців?

 

Відповідно до частини другої статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»  державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих у паперовій формі, проводиться в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя за місцезнаходженням юридичної особи чи громадського формування, що не має статусу юридичної особи.

За наказом Міністерства юстиції України державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих у паперовій формі, у визначених випадках може проводитися в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць, визначених абзацом першим цієї частини, або незалежно від місцезнаходження юридичної особи чи громадського формування, що не має статусу юридичної особи, в межах України.

Державна реєстрація фізичних осіб - підприємців на підставі документів, поданих у паперовій та електронній формі, а також державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих в електронній формі, проводиться незалежно від їх місця знаходження.

Інформація щодо обов’язкових суб’єктів державної реєстрації та органів місцевого самоврядування, які прийняли рішення про здійснення повноважень суб’єктів державної реєстрації міститься на сайті Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) у розділі «Державна реєстрація».

 

 

Як отримати інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно?

 

Для отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно необхідно звертатися до будь-якого суб’єкта державної реєстрації прав передбаченого статтею 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації), нотаріуса з заявою про надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Також, зазначену інформацію можливо отримати самостійно через веб-портал Міністерства юстиції України з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи, у тому числі з використанням електронної системи ідентифікації “BankID”.

 

Як подати скаргу на рішення, дії, бездіяльність державного реєстратора?

 

Скарги на рішення, дії, бездіяльність державного реєстратора мають відповідати вимогам статтей 37 та 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» відповідно.

Зразки для написання скарг містяться на сайті Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) за посиланням: http://just-dnipro.gov.ua/?view=cat&category=229

 

Як отримати документи з реєстраційної справи?

 

З метою отримання документів, що містяться у реєстраційних справах на нерухоме майно, керуючись статтею 9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та абзацом першим пункту 1 розділу VIII Порядку формування та зберігання реєстраційних справ, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3267/5, необхідно звертатися до виконавчих органів міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій за місцезнаходженням відповідного майна.

З метою отримання документів, що містяться у реєстраційних справах щодо юридичних осіб (крім громадського формування), фізичних осіб -підприємців, необхідно звертатися до виконавчих органів міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київської, Севастопольської міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій за місцезнаходженням юридичної особи, фізичної особи-підприємця.

 

Інформує Управління

державної реєстрації Південного

міжрегіонального управління

Міністерства юстиції (м. Одеса)