Збільшити розмір шрифту

27.04.2023

Головна | Новини

Безбар’єрний доступ до інформації про виконавче провадження

Поняття безбар’єрності охоплює широкий  спектр завдань, направлених на  створення рівних можливостей для всіх соціальних груп населення до освіти, пересування, послуг, спілкування у фізичному і правовому розумінні. І ключову роль у цьому процесі відіграє наявність інформації, доступної в електронному режимі.

До прикладу інформацію про виконавче провадження громадяни можуть дізнатися у мережі Інтернет за допомогою Єдиного реєстру боржників (https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors) - систематизованої бази даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна.

Відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників (крім відомостей щодо боржників, якими є державні органи, органи місцевого самоврядування, а також боржників, які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше трьох місяців, та боржників за рішенням немайнового характеру) одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження.

Законодавством передбачено, що нотаріус або державний реєстратор перед здійсненням угоди з відчуження майна зобов’язані перевірити інформацію щодо особи у Єдиному реєстрі боржників. У разі, якщо відомості наявні, то боржнику відмовляють в здійсненні будь-яких реєстраційних дій.

Єдиний реєстр боржників містить такі відомості:

1) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження боржника - фізичної особи або найменування, ідентифікаційний код юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань боржника - юридичної особи;

2) найменування органу або прізвище, ім’я, по батькові та посада посадової особи, яка видала виконавчий документ;

3) найменування органу державної виконавчої служби або прізвище, ім’я, по батькові приватного виконавця, номер засобу зв’язку та адреса електронної пошти виконавця;

4) номер виконавчого провадження;

5) категорія стягнення (аліменти, штраф тощо).

У разі виявлення особою даних відносно себе у вказаному реєстрі, необхідно звернутися до вказаного відділу державної виконавчої служби з метою отримання роз’яснень щодо виключення відомостей з Єдиного реєстру боржників відповідно до вимог чинного законодавства.

Так, відкритий та безперешкодний доступ до Єдиного реєстру боржників надає можливість  громадянам захистити майнові права та інтереси.