Збільшити розмір шрифту

01.05.2023

Головна | Новини

Проведено лекцію для курсантів ДонДУВС

Днями головним спеціалістом з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини сектору судової роботи та міжнародної правової допомоги у Кіровоградській області Управління судової роботи та міжнародної правової допомоги Вікторією ДРАБИНОЮ проведено лекцію для курсантів 107 навчального взводу факультету № 2 Донецького державного університету внутрішніх справ, спільно з доцентом кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету № 2 Олександром КОЛОМОЙЦЕМ.

На заході обговорювалися наступні питання:

-підстави та порядок звернення до Європейського суду з прав людини;

-практика національних судів та Європейського суду з прав людини у справах про оскарження незаконних дій/бездіяльності працівника поліції.

Вікторія ДРАБИНА студентам  розкрила зміст рішення  Європейського суду з прав людини «LILIAN ERHAN v. THE REPUBLIC OF MOLDOVA» від 05.07.2022. В ньому констатоване порушення вимог  справедливого судового розгляду та рівності сторін, що суперечить вимогам статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, з причини відмови поліцейського супроводжувати заявника до лікарні для проведення біологічного тесту на визначення  рівня алкоголю в крові, у зв’язку з цим неприйняття національними органами результатів аналізу крові як доказ, що  унеможливило його захист від звинувачення у керуванні автомобілем у нетверезому стані. Вона, зауважила, що така поведінка поліцейського у сукупності з рішеннями національних судів, знівелювала вимоги справедливого судового розгляду та рівності сторін.

«Лише суворе додержання законності при вчиненні дій, спрямованих на запобігання адміністративним правопорушенням, сприятиме зміцненню поваги та довіри громадян до органів поліції, зменшенню скарг на їх дії як до національних судів, так й до Європейського суду з прав людини, а відтак, і зменшення відсотку рішень міжнародного суду постановлених не на користь держави Україна», - підкреслила Вікторія ДРАБИНА.