Збільшити розмір шрифту

05.05.2023

Головна | Новини

Проведено лекцію для курсантів Донецького державного університету внутрішніх справ

04 травня 2023 року головним спеціалістом сектору судової роботи та міжнародної правової допомоги у Кіровоградській області Управління судової роботи та міжнародної правової допомоги Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Олегом ДЕРЕВ'ЯНКОМ проведено лекцію для курсантів 106 навчального взводу факультету № 2 Донецького державного університету внутрішніх справ спільно з доцентом кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету № 2 Олександром КОЛОМОЙЦЕМ.

На заході обговорювались питання застосування положень міжнародних договорів України у сфері кримінального і цивільного судочинства, а саме:

– порядок передачі засуджених осіб;

– визнання і виконання вироків судів іноземних держав на території України;

– порядок повернення дитини з-за кордону, забезпечення реалізації права доступу до дитини;

– порядок стягнення аліментів за кордоном.

Олег ДЕРЕВ'ЯНКО розповів курсантам про процедуру розгляду питань щодо передачі громадянина України, засудженого судом іноземної держави, для відбування покарання в Україні та щодо виконання вироку суду іноземної держави в Україні, які передбачені чинними міжнародними договорами України та Кримінальним процесуальним кодексом України, розкрив зміст судового розгляду цих питань у світлі КПК України. Навів приклади розгляду питань передачі засуджених осіб і виконання вироків у діяльності  Міжрегіонального управління.

З напрямку міжнародного співробітництва Міжрегіонального управління у цивільних справах увагу курсантів було акцентовано на нормах Гаазької Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей 1980 року, яка передбачає просту і ефективну процедуру для забезпечення повернення дітей, протиправно вивезених або утримуваних на території іноземної держави, до держави їх постійного місця проживання, а також забезпечення захисту прав на доступ до дитини.

Олег ДЕРЕВ'ЯНКО  також окреслив загальні  правові підстави отримання аліментів з-за кордону та окремо зупинився на основних положеннях Гаазької Конвенції про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року, у тому числі звернув увагу курсантів на види заяв, що можуть бути подані на підставі Конвенції, та порядок їх подання.