Збільшити розмір шрифту

09.05.2023

Головна | Новини

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану» №3048-IX, який встановлює зміни до законодавства про в

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану» №3048-IX, який встановлює зміни до законодавства про виконання судових рішень.

Важливі нововведення для боржників:

 На період війни фізичні особи – боржники, на кошти яких накладено арешт органами ДВС, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму у розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує 2 мінімальних розмірів заробітної плати. Наразі ця сума становить - 13 400 грн.

 Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється.

У разі накладення арешту на кошти, розміщені на декількох поточних рахунках фізичної особи - боржника в одному банку або на поточних рахунках в різних банках, для здійснення видаткових операцій має бути визначений лише один поточний рахунок фізичної особи-боржника в одному банку.

До того ж кількість виконавчих проваджень не впливає на розмір суми, яка не підлягає зверненню стягнення і на яку фізична особа-боржник може здійснювати видаткові операції.

Для визначення такого поточного рахунку у банку фізична особа – боржник звертається до органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, який наклав арешт на кошти фізичної особи - боржника, із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій.

У заяві зазначаються:

- номер поточного рахунку, який фізична особа - боржник просить визначити для здійснення видаткових операцій,

-та найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.

Фізична особа - боржник несе відповідальність за правдивість зазначеної у заяві інформації.

Детально про новації https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3048-20#Text