Збільшити розмір шрифту

19.09.2023

Головна | Новини

Виправлення помилок, допущених у відомостях ЄДР

В роботі кожного зустрічаються помилки. Так само, зустрічаються випадки помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру.

Питання виправлення таких помилок врегульовано статтею 32 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” (далі - Закон).

Законодавець розрізняє кілька різновидів допущених помилок (описок, друкарських, граматичних, арифметичних тощо), а саме:

* допущені суб’єктом державної реєстрації, які виявив заявник. Заявник письмово в паперовій або електронній формі, повідомляє про це суб’єкта державної реєстрації, який своєю чергою перевіряє відповідність відомостей Єдиного державного реєстру інформації, що міститься у поданих на реєстрацію документах, і які стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, суб’єкт державної реєстрації безоплатно виправляє допущену помилку, в день надходження відповідного повідомлення;

*допущені суб’єктом державної реєстрації, які виявив безпосередньо сам суб’єкт державної реєстрації. В такому випадку, він в одноденний строк безоплатно виправляє її та письмово повідомляє про це заявника;

* допущені не з вини суб’єкта державної реєстрації, наприклад помилки безпосередньо в поданих документах, описки тощо. За таких обставин заявник має звернутись до суб’єкта державної реєстрації задля її виправлення та внести відповідну плату, розмір якої у 2023 році становить - 81,00 грн. (30 відсотків адміністративного збору, відповідно до частини другої статті 36 Закону).

Виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру внаслідок наявності помилок безпосередньо у поданих на реєстрацію документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах.

Виправлення помилок у відомостях Єдиного державного реєстру може здійснюватися також і на підставі судового рішення.