Збільшити розмір шрифту ДІЯ

14.11.2023

Головна | Новини

Удосконалено обмін даними через АСВП з Пенсійним фондом України на запити органів ДВС та приватних виконавців

Статтею 18 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що під час виконання рішень виконавець має право на безпосередній доступ до інформації, у тому числі конфіденційної, про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, що міститься в державних базах даних і реєстрах. 

Порядок доступу до такої інформації встановлюється Міністерством юстиції України разом із державними органами, які забезпечують їхнє ведення.

Так, наказом Міністерства юстиції України від 07.12.2016 № 3596/5 затверджено Порядок надання інформації Пенсійним фондом України на запити органів державної виконавчої служби та приватних виконавців, згідно з яким дані відправляються та передаються в електронній формі технічними засобами електронних комунікацій з дотриманням вимог чинного законодавства.

Певний час такий інформаційний обмін з Пенсійним фондом України через програмне забезпечення Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) не здійснювався. Проте, нещодавно Державне підприємство «Національні інформаційні системи» оновило АСВП та забезпечило функціонування такого обміну.

За допомогою цієї програми виконавці отримуватимуть інформацію про фізичних осіб-боржників, які одержують пенсії, розмір цих пенсій, найменування органу Пенсійного фонду, на обліку в якому перебуває боржник, а також інформацію про фізичних-осіб боржників, які працюють за трудовими та цивільно-правовими договорами та останнє місце роботи.

Для отримання такої інформації виконавцю необхідно буде направити до ПФУ лише один запит, на який він одержить відповідь в оновленій друкованій формі.