Збільшити розмір шрифту

20.11.2023

Головна | Новини

Послуги з реєстрації нерухомості онлайн

У межах Дніпропетровської, Кіровоградської та Одеської областей доступна послуга онлайн-реєстрації нерухомості.

До 01.01.2013 державна реєстрація права власності та інших речових прав на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках, проводилась у Реєстрі прав власності на нерухоме майно та на паперових носіях (реєстрових книгах та реєстраційних справах) реєстраторами БТІ .

Наразі державна реєстрація речових прав на нерухоме майно, розміщене на території України, проводиться виконавчими органами сільських, селищних та міських рад, районними, районними у містах державними адміністраціями в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).

Слід зазначити, що речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 01.01.2013, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: 

— реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, 

— на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їхньої обов’язкової реєстрації.

При цьому, права власності на об’єкти нерухомого майна, які виникли та зареєстровані в установленому законом порядку до 01.01.2013 можливо зареєструвати в Державному реєстрі прав шляхом використання сервісної послуги з подачі електронних заяв у сфері державної реєстрації прав.

Так, щоб зареєструвати нерухомість онлайн, треба скористатися Єдиним державним вебпорталом електронних послуг «Портал Дія», а саме:

- обрати послугу «Державна реєстрація прав на нерухоме майно»,

- внести необхідну інформацію,

- додати скановані копії документів.

Створення електронного документа завершується накладанням електронного підпису.

Така заява за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав реєструється у базі даних із зазначенням дати і часу реєстрації, про що за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру повідомляється заявник. Про результат розгляду заяви, заяника повідомлять листом на електронну пошту.