07.12.2023
Головна | Новини
Відбувся семінар із суб’єктами нормотворення
Продовжуємо серію навчань. Сьогодні – для херсонців!
07.12.2023 відбувся семінар з суб’єктами нормотворення — представниками Херсонської обласної військової адміністрації та її структурних підрозділів.
Відсутність уніфікованого закону про нормативно-правові акти значно ускладнює роботу суб’єктів нормотворення. Як не загубитися в численних актах законодавства, які регулюють правила написання розпоряджень, наказів, положень, інструкцій? Як узгодити між собою прямо протилежні вимоги, чітко, якісно та ефективно написати нормативно-правовий акт, а також успішно пройти державну реєстрацію?
Саме на ці питання сьогодні відповідали фахівці Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).
Начальниця Управління державної реєстрації нормативно-правових актів Оксана Приходько привітала учасників семінару та зазначила, що проведення належної державної реєстрації нормативно- правових актів та підготовка якісних нормативно-правових актів, які приймаються суб’єктами нормотворення, та подаються для державної реєстрації, є одним із дієвих механізмів, покликаних захищати права, свободи і законні інтереси громадян та юридичних осіб, а також забезпечувати відповідність нормативно-правових актів Конституції України.
Державна реєстрація нормативно-правових актів виступає свого роду «правовим фільтром», який перешкоджає набранню чинності нормативно-правових актів, що не узгоджуються з положеннями законодавства і, тим самим, порушують чи обмежують права, свободи та законні інтереси громадян.
Під час семінару спеціалістами відділу державної реєстрації нормативно-правових актів по південному регіону були висвітлені питання щодо:
- підготовки комплекту документів при поданні нормативно-правових актів на державну реєстрацію відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 «Про затвердження положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади»;
- вимог щодо оформлення нормативно-правових актів відповідно до Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади;
- проведення перевірок органами юстиції.
Учасники семінару поділились власним досвідом підготовки актів та обговорили типові порушення, що зустрічаються при підготовці та поданні на державну реєстрацію нормативно-правових актів.