Збільшити розмір шрифту

08.12.2023

Головна | Новини

Роль безбар'єрного середовища у поліпшенні якості життя маломобільних людей

Безбар’єрність для маломобільних груп населення – це важлива соціальна тема, яка стосується всіх нас. Це створення середовища, де будь-яка людина може вільно пересуватися та користуватися будь-якими сервісами та послугами без перешкод і обмежень. Маломобільні групи населення не обмежуються лише людьми з інвалідністю, але включають в себе багато різних груп людей, таких як діти, вагітні жінки та люди старшого віку. Для них безбар’єрність – це необхідність, щоб вони могли вести повноцінне життя та бути активними учасниками суспільного життя.

Надзвичайно важливо, щоб простір навколо нас був облаштований таким чином, щоб будь-якій людині було зручно і комфортно.

У реалізації принципу безбар’єрності велику роль відіграє держава. Так, вже кілька років діє Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору, яку було розроблено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та на виконання Указу Президента України. Стратегія розрахована до 2030 року і передбачає усунення бар’єрів у різних напрямах.

Але кожен із нас також може зробити свій внесок у створення безбар’єрного середовища. Наприклад, ми можемо бути уважні до потреб маломобільних груп населення, зокрема, самостійно облаштувати спеціальним обладнанням приміщення та дотримуватися етики поведінки до таких людей.

Безбар’єрність створить можливості для залучення до активного суспільного життя різних людей, чий потенціал раніше не використовувався повною мірою. Це можуть бути люди з інвалідністю, які мають великий досвід та знання у певній галузі, але не можуть працювати через фізичні обмеження. Це можуть бути старші люди, які мають багатий життєвий досвід та можуть передати свої знання та навички молодшому поколінню.

Тож, докладаємо зусиль для того, щоб створити безбар’єрне середовище для всіх! Це не просто соціальна відповідальність, але і можливість розвивати суспільство.