Збільшити розмір шрифту

08.12.2023

Головна | Новини

У Кропивницькому взято участь у круглому столі, присвяченому Дню прав людини

Сьогодні працівники сектору судової роботи та міжнародної правової допомоги у Кіровоградській області та інших структурних підрозділів Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), розташованих у м. Кропивницькому, взяли участь у круглому столі, присвяченому Дню прав людини. Захід був проведений в режимі відеоконференцзв'язку за ініціативи Центральноукраїнського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП» у м. Кропивницькому. 

Війна в Україні спровокувала безпрецедентне порушення фундаментальних прав і свобод людини, у тому числі право на життя, на свободу, на особисту недоторканність тощо. Тому проведення подібних заходів особливо важливе для нашого суспільства. 

Учасники круглого столу обговорили актуальні питання захисту прав та свобод людини в нашій країні в умовах воєнного стану, зокрема, питання: 

*забезпечення прав людини та механізми їх захисту; 

*порушення норм міжнародного гуманітарного права ; 

*забезпечення прав і свобод людини які стосуються внутрішніх переселенців та осіб без громадянства. 

Спікерами наводились приклади практики Європейського суду з прав людини. А також було зазначено, що норми міжнародного права знайшли своє втілення в національному законодавстві, яким, зокрема, передбачено, що Конвенція про захист прав людини й основоположних свобод і Протоколи до неї та практика Європейського суду з прав людини є джерелами права в Україні. 

Завдяки таким обговоренням, можна сподіватись на покращення та розв’язання ситуацій з порушеними правами людини в Україні та забезпеченням їх захисту.