Збільшити розмір шрифту

12.02.2024

Головна | Новини

Лише за 4 місяці опрацьовано 3076 запитів щодо надання відомостей про наявність корпоративних прав

В жовтні 2023 року Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (далі - Закон), було поновлено декларування державних службовців та проведення спеціальних перевірок стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком. 

Порядком проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 171 (далі - Порядок про проведення спеціальних перевірок) визначено, що після одержання письмової згоди претендента на посаду, відповідний орган надсилає запит про проведення спеціальної перевірки щодо претендента. 

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) уповноважене проводити спеціальні перевірки відомостей щодо наявності корпоративних прав у осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування безпосередньо у Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській та Херсонській областей. 

За результатами роботи відділом взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації лише за 4 місяці було проведено 2785 спеціальних перевірок,  291 запит залишено без розгляду. 

Особи, які були призначені на посади у період дії воєнного стану, для проведення спеціальної перевірки повинні були подати усі необхідні документи не пізніше 31 січня 2024 року. 

Посилання на повний текст Закону можна знайти тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3384-20#Text

Порядок про проведення спеціальних перевірок доступний за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/171-2015-%D0%BF#Text